czwartek, 30 marca

Huawei po raz kolejny opóźnił wydanie swojego składanego smartfona Mate X, który raczej nie pojawi się przed listopadem.

W rozmowie z TechRadar na konferencji prasowej w Chinach firma stwierdziła, że „nie ma możliwości” aby urządzenie trafiło na rynek we wrześniu.

Huawei po raz drugi odsunął wydanie telefonu, który pierwotnie miał pojawić się w czerwcu lub lipcu.

Raport nie ujawnia przyczyny opóźnienia, ale może być tak, że firma dokłada wszelkich starań, aby nie powtórzyć błędu Samsunga, który o mały włos nie wypuścił swojego składanego telefonu nie dostosowanego do normalnego użytkowania.

Samsung początkowo planował wypuszczenie Galaxy Fold wiosną, ale ostatecznie opóźnił premierę, gdy kilku recenzentów doświadczyło problemów z uszkodzeniem urządzeń Galaxy Fold już po kilku dniach użytkowania.

Galaxy Fold ma się ostatecznie pojawić we wrześniu – przed Mate X – ale po opóźnieniu, które umożliwiło Samsungowi wprowadzenie pewnych zmian w projekcie.

Mate X wykorzystuje to, co Huawei nazywa „Falcon Wing”, z elastycznym zawiasem, który pozwala smartfonowi przekształcić się z 6,6-calowego smartfona OLED w 8-calowy tablet OLED, dzięki czemu jest większy niż Galaxy Fold.

Składa się również w przeciwnym kierunku niż telefon Samsunga, więc wyświetlacz jest widoczny zarówno z przodu, jak i z tyłu urządzenia, gdy jest złożony do widoku smartfona. „Skrzydło” z boku mieści kamerę i pozwala, aby wyświetlacz Mate X był pozbawiony wycięć.

Samsung wycenia Galaxy Fold na 1980 dolarów, ale Mate X jest jeszcze droższy i kosztować ma 2600 dolarów.

Pojawiły się sugestie, że Apple bada technologię składanego ekranu, ale obecnie nie ma plotek, że Apple planuje wypuścić składany smartfon w najbliższej przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] na rynek pierwszego składanego telefonu Huawei Mate X, również zostało opóźnione i ostatecznie pojawił się we wrześniu ubiegłego roku. Chiński producent smartfonów […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx