wtorek, 27 lutego

W tym tygodniu Apple uzyskał patent na składane urządzenie z unikalnym mechanizmem zawiasów, które wykorzystuje ruchome klapy, aby zapobiec gnieceniu się lub uszkodzeniu wyświetlacza po złożeniu.

Opublikowany dzisiaj przez Urząd Patentowy i Znaków Towarowych USA patent wyjaśnia, że mechanizm zawiasu zapewniłby odpowiednie oddzielenie pierwszej i drugiej części wyświetlacza. Gdy urządzenie jest rozkładane, ruchome klapy rozciągają się, aby zakryć szczelinę, a następnie chowają się, gdy urządzenie jest złożone.

Pierwsze składane smartfony, takie jak Galaxy Fold Samsunga i Mate X Huawei, mają zauważalne zagięcia wzdłuż zginanej części wyświetlacza. Nowy składany Razr Motoroli pozwala uniknąć tego problemu dzięki unikalnej konstrukcji zawiasów, ale wcześniejsze recenzje wskazują, że urządzenie wydaje trzeszczące dźwięki po otwarciu lub zamknięciu.

Podsumowując, to jeszcze wciąż dopiero początek ery składanych smartfonów, z dużą ilością miejsca na innowacje. Apple z pewnością wykazał zainteresowanie tą kategorią kilkoma patentami na składane urządzenia i mechanizmy w ciągu ostatnich kilku lat, ale okaże się, czy firma kiedykolwiek wyda składanego iPhone’a lub iPada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx