sobota, 13 lipca

Serwis 9to5Mac poinformował, że przeanalizował ponownie wcześniej uzyskane plany kodu sprzętowego prototypów nowej generacji iPhone’a i odkrył, że kod odwołuje się do elementów sprzętowych wspomagających technologię Near Field Communication (NFC).

Z poprzednio pobranych prototypowych danych iPhone’a PreEVT 5,1 i iPhone 5,2 o nazwie kodowej N41AP (5,1) i N42AP (5,2), mamy przekonanie, że nowy iPhone będzie miał większy 1136 × 640 wyświetlacz. Mamy również dużo szczegółowych informacji sprzętowych, ale zapomnieliśmy trochę o jednej, bardzo ważnej. Dalsze śledztwo tych rzutów kodu prowadzi do przekonania, że iPhone posiada też kontroler NFC bezpośrednio podłączony do jednostki zarządzania zasilaniem (PMU).

NFC umożliwia komunikację bezprzewodową bliskiego zasięgu między urządzeniami i czytnikami chipów, z najbardziej głośną wdrażaną obecnie technologią na bezkontaktowe, szybkie systemy płatnicze.

Pogłoski o wsparciu NFC w iPhone’ie krążą już od jakiegoś czasu, a The New York Times dał znaczący bodziec do dyskusji w marcu 2011 roku w jednym ze swoich twierdzeń, że technologia będzie dostępna w „nadchodzącym iPhone’ie – choć niekoniecznie następnym”. NFC nie pojawiło się w iPhone’ie 4S wydanym październiku ubiegłego roku, a więc oczekiwania co do najbliższego iPhone’a i NFC zostały zwiększone.

Apple nie podjął bezpośrednio tematu NFC w iOS 6 na swojej konferencji Worldwide Developers Conference w tym miesiącu, ale firma zapowiedziała nową aplikację Passbook, będącą cyfrowym portfelem, która wyraźnie sugeruje, że firma zmierza w kierunku oferowania usług NFC. Zgodnie z zapowiedziami, Passbook służy do przechowywania cyfrowych biletów, kuponów, kart lojalnościowych i wielu innych.

Dodawanie komponentu NFC do Passbook byłoby naturalnym krokiem, by wyeliminować konieczność skanowania kodów kreskowych fizycznie na ekranie iPhone’a, dzięki czemu użytkownicy mogliby po prostu machnąć urządzeniem blisko czytników, aby aktywować element zawarty w aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx