środa, 17 lipca

Jon Prosser, który jest ostatnio bardzo aktywny w swoich przeciekach, choć czasem z mieszanym efektem, ujawnił dziś rzekomo dokładne odwzorowanie długo oczekiwanych AirTags Apple za pośrednictwem nowego wideo na YouTubowym kanale Front Page Tech.

Uważa się, że Apple pracuje nad urządzeniem śledzącym Bluetooth podobnym do znanych breloków Tile, które jest przeznaczone do dołączania do przedmiotów, takich jak klucze i portfele w celu śledzenia, umożliwiając użytkownikom zlokalizowanie ich bezpośrednio w aplikacji Lokalizator.

Rendery 3D Prossera najwyraźniej są ściśle oparte na filmach i obrazkach jakie widzieliśmy już wcześniej. Twierdzi, że nie opublikował oryginalnych filmów, aby chronić źródła w łańcuchu dostaw.

Z przodu urządzenia nie ma logo, a wszystkie informacje o produkcie są wyryte na polerowanej srebrnej metalowej tarczy z tyłu. Ostateczny produkt jest podobno „tylko odrobinę większy od nakrętki butelki”. Wygląd finalny nie odbiega podobno od wyglądu przewidzianego przez wielu artystów koncepcyjnych.

Urządzenie nie posiada wbudowanego systemu mocowania. Prosser mówi, że brelok z małą skórzaną sakiewką, do której można po prostu wsunąć swój AirTag będzie sprzedawany osobno. Mark Gurman z Bloomberga powiedział w przeszłości podobnie, że AirTag będzie dostępny z małym skórzanym etui.

Prosser powiedział dalej, że ultraszerokopasmowy układ U1 ułatwi znaczną część funkcjonalności AirTag i będzie dostępny w „większości, jeśli nie wszystkich, produktach Apple w przyszłości”. W planach wydaje się stworzenie układu U1 jako część całego ekosystemu Apple. Chip U1 miał premierę w modelach iPhone 11 w zeszłym roku, ale poza ulepszonym AirDropem, wiele z jego użyteczności nie zostało jeszcze zrealizowane.

Prosser stwierdził, że jest „prawdopodobne”, że AirTag zostanie zaprezentowany jutro obok HomePoda mini. Oba produkty są „technicznie gotowe”, a „jeśli chodzi o harmonogram produkcji, są gotowe i mogą zostać ogłoszone”. Poprzednie przecieki sugerowały, że AirTag są już w pełnej produkcji, więc jutrzejsze ogłoszenie nie wydaje się wykluczone. Prosser powiedział, że nie ma informacji o cenach detalicznych urządzeń.

W zeszłym tygodniu Prosser ujawnił szereg informacji o spodziewanym tańszym Apple Watch, który ma również pojawić się jutro na imprezie Apple.

Warto zauważyć, że Prosser niesłusznie stwierdził, że nowe modele Apple Watch i iPada zostaną ogłoszone w komunikacie prasowym we wtorek zeszłego tygodnia, ale przy innych okazjach podzielił się dokładnymi informacjami o planach wydania produktów Apple.

Prosser powiedział, że planuje wykonać podobne rendery, aby w najbliższej przyszłości zaprezentować wygląd „AirPods Studio”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx