poniedziałek, 24 czerwca

Modele iPhone 12 nie będą obsługiwać częstotliwości odświeżania 120 Hz ze względu na żywotność baterii, powiedział dziś renomowany analityk Ming-Chi Kuo. Kuo spodziewa się, że funkcja zadebiutuje w iPhone’ach 2021 z technologią wyświetlania LTPO o niższej mocy.

W najnowszej notatce badawczej Kuo dodaje, że 5,4-calowy iPhone 12 będzie miał nieco węższe wycięcie, aby odpowiednio wyświetlać informacje w lewym i prawym górnym rogu, takie jak czas i siła sygnału. Reszta linii, w tym dwa modele 6,1-calowe i jeden model 6,7-calowy, ma podobno rozmiar wycięcia taki sam jak modele iPhone’a 11.

Według Kuo, cała linia iPhone’ów 12 będzie obsługiwać 5G, a dostępne będą dwie wersje każdego modelu. Każdy z modeli będzie miał wersje sub-6GHz jak i sub-6GHz-plus-mmWave i dotyczy to iPhone’a 12 o przekątnej 5,4 cala, iPhone’a 12 Max o przekątnej 6,1 cala, iPhone’a 12 Pro o przekątnej 6,1 cala i iPhone’a 12 Pro Max o przekątnej 6,7 cala. Sprzedaż modeli posiadających tylko sub-6GHz rozpocznie się jako pierwsza.

Kuo podtrzymuje teorię, że jutrzejsza konferencja Apple będzie koncentrować się na nowych modelach Apple Watch i iPad Air. Spodziewa się, że nowe modele Apple Watch będą miały podobny współczynnik kształtu jak seria 5, a kluczową nową funkcją będzie wykrywanie tlenu we krwi. Kuo uważa, że Apple Watch nie otrzyma znaczących zamian w wyglądzie najwcześniej do drugiej połowy 2021 roku.

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami Kuo powiedział, że nowy iPad Air będzie wyposażony w Touch ID zintegrowany z bocznym przyciskiem zasilania, co najwyraźniej utoruje drogę do projektów „z całym ekranem” takiego jak iPad Pro. Kuo spodziewa się, że od 2021 roku więcej nowych modeli iPadów będzie korzystać z tej funkcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx