środa, 22 maja

Jak wynika z raportu koreańskiego Chosun Ilbo, LG i Samsung planują rozpocząć masową produkcję wyświetlaczy OLED do modeli iPada Pro nowej generacji około lutego 2024 roku.

Mark Gurman z Bloomberga spodziewa się, że nowe 11- i 13-calowe modele iPada Pro z wyświetlaczami OLED, czipem M3 i nową aluminiową klawiaturą Magic Keyboard zostaną wprowadzone na rynek w przyszłym roku. Biorąc pod uwagę, że masowa produkcja wyświetlaczy OLED ma się rozpocząć dopiero w lutym, wydaje się mało prawdopodobne, aby kolejne modele iPada Pro były gotowe do wprowadzenia na rynek w marcu, który to często jest miesiącem premier Apple. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że kolejne modele iPada Pro zostaną zapowiedziane na WWDC w czerwcu lub później, jednak plany Apple mogą jeszcze ulec zmianie.

Obecne modele iPada Pro są wyposażone w panele LCD, a model 12,9-calowy ma także podświetlenie mini-LED zapewniające większą jasność i wyższy współczynnik kontrastu. Technologia OLED wyeliminuje potrzebę podświetlenia, a korzyści obejmują jeszcze wyższy współczynnik kontrastu z głębszą czernią, mniejsze zużycie energii i nie tylko. Oczekuje się, że Apple zastosuje bardzo cienkie hybrydowe wyświetlacze OLED z kombinacją elastycznych i sztywnych materiałów, dzięki czemu kolejne modele iPada Pro mogą być nieco cieńsze.

Od kilku lat krążą pogłoski o tym, że iPad Pro przyjmie w końcu technologię OLED i wygląda na to, że wreszcie stanie się to w przyszłym roku. Oczekuje się, że następny iPad Air, iPad mini i podstawowy iPad będą wyposażone w panele LCD.

Apple ostatni raz zaktualizował linię iPadów Pro w październiku 2022 roku, dodając najważniejsze wówczas nowe funkcje, w tym czip M2, obsługę Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3, funkcję zbliżeniową  Apple Pencil drugiej generacji oraz obsługę nagrywania wideo ProRes.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx