poniedziałek, 27 maja

Druga wersja beta systemu iOS 17.2 dodaje nową funkcję, która umożliwia iPhone’owi 15 Pro i ‌iPhone’owi 15 Pro‌ Max nagrywanie filmów przestrzennych, które można będzie oglądać w aplikacji Zdjęcia na nadchodzącym zestawie Apple Vision Pro firmy Apple.

Nagrywanie wideo przestrzennego można włączyć, przechodząc do aplikacji Ustawienia, wybierając sekcję Aparat, wchodząc w Formaty i włączając opcję „Wideo przestrzenne (‌Apple Vision Pro‌)”.

filmy przestrzenne-iOS 17.2

Apple uważa, że najlepsze rezultaty podczas nagrywania wideo przestrzennego można uzyskać, trzymając telefon podczas nagrywania w orientacji poziomej. Film jest nagrywany z szybkością 30 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p, a jedna minuta takiego filmu zajmuje 130MB przestrzeni dyskowej.

Filmy przestrzenne nagrane za pomocą iPhone’a 15 Pro można oglądać również na iPhonie, ale film wygląda wtedy jak normalny film, a nie wideo przestrzenne. Filmy przestrzenne mają etykietę „Przestrzenne” oznaczającą, że można je oglądać w 3D na urządzeniu Vision Pro.

W zestawie Vision Pro filmy przestrzenne nie są domyślnie wyświetlane na pełnym ekranie. Jeśli rozwiniecie film, Apple ostrzega, że w filmie „jest zbyt dużo ruchu” i „rozciągnięcie może powodować dyskomfort”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx