wtorek, 18 czerwca

Jak twierdzi nowy raport Nikkei Asia, w tym miesiącu do masowej produkcji wszedł kolejny niestandardowy procesor nowej generacji dla komputerów Mac firmy Apple. Wstępnie nazwany „M2” od czipu M1 firmy Apple, procesor potrzebuje co najmniej trzech miesięcy na wyprodukowanie i może być gotowy na lipiec, zanim zostanie włączony do następnej grupy MacBooków Apple.

Produkowany przez dostawcę Apple TSMC, niestandardowy procesor Silicon ‌M1‌ firmy Apple zadebiutował pod koniec ubiegłego roku wraz z wprowadzeniem na rynek Mac mini, MacBooka Air i 13-calowego MacBooka Pro, przynosząc znaczną poprawę wydajności i żywotności baterii w porównaniu z wcześniejszymi chipami Intela.

W zeszłym tygodniu Apple zaprezentował przeprojektowane 24-calowe komputery iMac i nową linię iPadów Pro. Aby podkreślić możliwości sprzętowe tych urządzeń, Apple wyposażył je w ten sam oparty na procesie 5 nm procesor ‌M1‌, który można znaleźć w innych komputerach Mac firmy Apple.

Dzięki 8-rdzeniowemu CPU, maksymalnie 8-rdzeniowemu procesorowi graficznemu GPU, 16-rdzeniowemu silnikowi neuronowemu, zunifikowanej architekturze pamięci i nie tylko, Apple twierdzi, że układ „M1” zapewnia do 3,5x wyższą wydajność systemu, do 6x wyższą wydajność grafiki i do 15 razy szybsze uczenie maszynowe, a jednocześnie zapewnia do 2 razy dłuższą żywotność baterii w porównaniu z komputerami Mac poprzedniej generacji.

Apple powiedział w 2020 roku, że pełne przejście z chipsetów Intela na Apple Silicon zajmie firmie dwa lata. Plotki sugerują, że kolejnymi komputerami Mac zawierającymi nowe procesory Apple będą nowe, 14-calowe i 16-calowe modele MacBooki Pro z całkowicie nową obudową już w drugim kwartale 2021 roku, a także przeprojektowany 27-calowy iMac pod koniec tego roku i mniejsza wersja Mac Pro, prawdopodobnie w 2022 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx