sobota, 20 kwietnia

Apple ogłosił dziś nowy, przeprojektowany 24-calowy komputer iMac, wyposażony w chip M1, wyświetlacz 4,5K i szereg wersji kolorystycznych, a także ulepszony system chłodzenia, przedni aparat, system głośników, mikrofony, złącze zasilania i urządzenia peryferyjne.

Nowy iMac ma zupełnie nową kompaktową konstrukcję i jest dostępny w siedmiu wyraźnych kolorach, w tym zielonym, żółtym, pomarańczowym, różowym, fioletowym, niebieskim i srebrnym. Jaśniejsze kolory mają bardziej stonowany przód z intensywnie nasyconym tyłem. Całkowita objętość iMaca została zmniejszona o ponad 50 procent i ma teraz zaledwie 11,5 mm grubości.

‌IMac‌ jest wyposażony w nowy 24-calowy wyświetlacz 4,5K z cieńszymi ramkami i 11,3 miliona pikseli, w konstrukcji, która jest tylko nieznacznie większa niż poprzedni model 21,5-calowy i oferuje 500 nitów jasności, True Tone, szeroki kolor P3 oraz powłokę antyrefleksyjną.

24-calowy iMac jest pierwszym komputerem iMac wyposażonym w niestandardowy procesor Aple Silicon dla komputerów Mac czyli układ M1. Pozwoliło to na całkowicie przeprojektowany system chłodzenia zawierający tylko dwa małe wentylatory.

W porównaniu z poprzednim 21,5-calowym  komputerem iMac z procesorem Intel, nowy iMac z chipem M1 oferuje 85% większą wydajność procesora, do 2 razy większą wydajność GPU w przypadku niektórych aplikacji, takich jak Affinity Photo i Photoshop, oraz do 50% większą wydajność niż najmocniejsza oddzielna karta graficzna w najszybszym 21,5-calowym iMacu.

Nowy iMac jest w stanie wykorzystać procesor sygnału obrazu w chipie M1 i silnik neuronowy, aby poprawić jakość obrazu z kamery 1080p dzięki lepszej redukcji szumów, szerszemu zakresowi dynamicznemu oraz ulepszonej automatycznej ekspozycji i balansie bieli.

IMac zawiera układ trzech mikrofonów kształtujących wiązkę „studyjnej jakości”, a także mocniejszy system sześciu głośników, który obsługuje dźwięk przestrzenny z Dolby Atmos.

„IMac” oferuje dwa porty Thunderbolt, a konfiguracja 8-rdzeniowa dodaje również dwa dodatkowe porty USB-C i port Ethernet 1 Gb/s w zasilaczu. IMac jest również wyposażony w magnetyczne, dwumetrowe złącze zasilania z tyłu, obsługuje Wi-Fi 6 i zewnętrzne wyświetlacze o rozdzielczości do 6K, takie jak Pro Display XDR.

Wraz z nowym komputerem iMac dostępne są nowe urządzenia peryferyjne, w tym dopasowana kolorystycznie mysz Magic Mouse i Magic Trackpad, a także po raz pierwszy zupełnie nowa Magic Keyboard z Touch ID.

24-calowy ‌iMac‌ z 7-rdzeniowym procesorem graficznym zaczyna się od 6799 złotych, wyposażony w 8-rdzeniowy procesor, 8 GB zunifikowanej pamięci, 256 GB SSD, dwa porty Thunderbolt, Magic Keyboard i Magic Mouse, a 24-calowy ‌iMac‌ z 8-rdzeniowym GPU zaczyna się od 7899 złotych i zawiera 8-rdzeniowy procesor, 8 GB zunifikowanej pamięci, 256 GB SSD, dwa porty Thunderbolt, dwa dodatkowe porty USB 3, Magic Keyboard z Touch ID, Magic Mouse i Ethernet.

Nowy ‌iMac‌ jest dostępny w kolorze zielonym, różowym, fioletowym, niebieskim i srebrnym, przy czym opcje żółta i pomarańczowa są dostępne wyłącznie w modelu 8-rdzeniowym.

Zamówienia rozpoczną się 30 kwietnia, a komputery trafią do sprzedaży w drugiej połowie maja.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx