poniedziałek, 24 czerwca

Apple został wymieniony jako „Lider” na niedawno opublikowanej przez magazyn TIME liście 100 najbardziej wpływowych firm 2021 roku, kontynuując passę giganta technologicznego z Cupertino polegającego na dominowaniu na listach najbardziej wpływowych i podziwianych firm na świecie.

TIME twierdzi, że rekordowy okres świąteczny Apple, rosnący wybór produktów i usług oraz sposób, w jaki firma poradziła sobie z globalnym kryzysem zdrowotnym, zapewniły mu miejsce na tegorocznej liście.

W okresie świątecznym firma Apple zgarnęła rekordowe 111 miliardów dolarów, po części dzięki wzrostowi liczby pracy zdalnej i szkolnictwa, które zwiększyło sprzedaż komputerów Mac i iPadów. I to tylko jeden ze sposobów, w jaki kierowana przez Tima Cooka firma z Cupertino w Kalifornii była w stanie przeciwstawić się grawitacji w 2020 roku, wkurzając zarówno konkurencję, jak i jej pozornych partnerów. Oprócz innych ruchów, wprowadził nową linię komputerów Mac z planem wycofania się z procesorów Intela do własnych projektów Apple bazujących na urządzeniach mobilnych. Zadebiutował nowymi modelami iPhone’a, które dogoniły konkurencję z obsługą 5G i dodały usługi, takie jak Apple Fitness+, aby pomóc ludziom poruszać się wewnątrz własnych domów (i konkurować z firmami fitness, takimi jak Peloton).

W lutym firma Apple po raz 14 z rzędu została uznana przez Fortune za najbardziej podziwianą firmę na świecie. W ubiegłym roku Apple zajął czwarte miejsce w rankingu największej amerykańskiej firmy. Idąc dalej, oczekuje się, że Apple będzie nadal dominować na listach tego typu dzięki rzekomemu wejściu na różne rynki, takie jak motoryzacja i rzeczywistość rozszerzona.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx