sobota, 20 kwietnia

Apple ogłosił dziś, że Alex Gorsky, prezes i dyrektor generalny firmy Johnson & Johnson, dołączył do rady dyrektorów firmy.

W oficjalnym oświadczeniu dyrektor generalny Apple, Tim Cook, nazwał Gorsky’ego „wizjonerem w opiece zdrowotnej” i powiedział, że Apple skorzysta z jego wiedzy.

„Alex od dawna jest wizjonerem w opiece zdrowotnej, wykorzystując swoją ogromną wiedzę, doświadczenie i pasję do technologii w celu poprawy życia i budowania zdrowszej społeczności” — powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Cieszymy się, że możemy powitać go w radzie dyrektorów Apple i wiem, że wszyscy skorzystamy z jego przywództwa i wiedzy”.

Gorksy powiedział, że to zaszczyt dołączyć do zarządu i wierzy w potencjał technologii do poprawy życia.

„Od dawna podzielam przekonanie Apple, że technologia ma potencjał do poprawy życia i tworzenia zdrowszej społeczności” – powiedział Alex Gorsky. „To zaszczyt dołączyć do rady dyrektorów Apple i być częścią firmy opartej na wartościach, która nieustannie wprowadza innowacje, aby zarówno umożliwić, jak i ulepszyć nasz styl życia”.

Gorsky pracuje w Johnson & Johnson od 1988 roku, zanim został dyrektorem generalnym w 2012 roku, zajmując się sprzedażą, zarządzaniem i marketingiem. Ma ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego firmy 3 stycznia 2022 r., ale nadal będzie pełnić funkcję w zarządzie.

Gorsky dołącza do innych członków zarządu Apple, do których należą Arthur D. Levinson, James A. Bell, Albert Gore, Andrea Jung, Monica Lozano, Ronald D. Sugar i Susan L. Wagner.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx