sobota, 25 maja

Oczekuje się, że Apple wyda w tym miesiącu jednocześnie nowe wersje oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów, w przeciwieństwie do zeszłorocznego, rozłożonego w czasie wydania iOS 16 i iPadOS 16.

Tak twierdzi Mark Gurman z Bloomberga. Źródła dobrze poinformowanego informatora Apple powiedziały mu, że firma planuje wypuścić osiem wersji beta iOS 17 i iPadOS 17 i ma ona być finalną wersją tych systemów pod każdym względem, z wyjątkiem nazwy, „o ile nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności”.

Ósma wersja beta została udostępniona programistom i publicznym testerom wersji beta w zeszłym tygodniu, co wskazuje, że Apple szybko zbliża się do ostatniej przeszkody, przygotowując się do zainstalowania iOS 17 na modelach iPhone’a 15.

W zeszłym roku Apple wypuścił iPadOS 16 dopiero 24 października, ponad miesiąc po oficjalnej premierze iOS 16. Decyzja o wypuszczeniu oprogramowania na iPada na późnej jesieni miała dać jej więcej czasu na udoskonalenie „Stage Manager”, nowego wówczas systemu zarządzania oknami aplikacji, który był przedmiotem dużej krytyki w fazie opracowywania wersji beta. ‌

iOS 17‌ i iPadOS 17‌ prawdopodobnie pojawią się wkrótce po prezentacji serii iPhone 15 podczas konferencji „Wonderlust” we wtorek, 12 września. Apple planuje transmitować konferencję na swojej stronie internetowej, a my na pewno zrelacjonujemy wszystko co się na niej wydarzy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx