poniedziałek, 22 kwietnia

Google rozszerzyło swoją kampanię reklamową #BestPhonesForever o nowy film zatytułowany „Spa Day”, w którym naśmiewa się z sugerowanego braku nowych funkcji nadchodzącego iPhone’a 15 i spodziewanego wprowadzenia portu USB-C zamiast portu Lightning.

W reklamie iPhone i Pixel odpoczywają w spokojnym spa wśród ręczników i świec prowadząc rozmowy z plasterkami ogórka na ich tylnych aparatach.

„Pixel, dzień w spa był idealnym pomysłem, biorąc pod uwagę wszystkie zbliżające się premiery” – mówi iPhone, ubolewając, że premiery „stają się coraz trudniejsze”. Miiło wspominając oklaski, jakie wywołała funkcja „przesuń, aby odblokować” 16 lat temu, iPhone kontynuuje:

„Teraz wydaje mi się, że za każdym razem, gdzie się nie obejrzę to telefony takie jak Ty robią rzeczy, których ja nie mogę, na przykład usuwanie zamazań ze starych zdjęć, odbieranie nieznanych połączeń za pomocą sztucznej inteligencji i tłumaczenie wiadomości na żywo… to wyczerpujące. Ale wciąż mam kilka asów w rękawie.”

„Jak co?” mówi Pixel.

„To tajemnica. Powiedzmy jednak, że wkrótce będziesz korzystać z USB-C!”

„W końcu otrzymasz ładowanie przez USB-C?”

„Co?” – mówi iPhone, gdy plasterek ogórka powoli zsuwa się z obiektywu aparatu. „Skąd wiedziałeś?”

„Szczęśliwy strzał?” – odpowiada sarkastycznie Pixel.

„Odpocznij do 4 października” – brzmi slogan reklamy w nawiązaniu do nadchodzącej konferencji Google Pixel, podczas której ma zostać zaprezentowana nowa linia Pixel 8, nowy zegarek Pixel Watch i potencjalnie aktualizacje Pixel Buds.

Zaproszenia na konferencję Google zostały rozesłane dzień po tym, jak Apple zaprosił media i inne osoby do obejrzenia konferencji „Wonderlust” dotyczącej iPhone’a 15, która odbędzie się 12 września.

Od czasu iPhone’a 5 Apple stosował port Lightning w iPhonie, mimo że większość branży przeszła na USB-C. Jednak pod presją konieczności dostosowania się do nowych przepisów wprowadzonych w Europie Apple zamienia port Lightning w urządzeniach iPhone 15 na port USB-C.

Dzięki temu przejściu wszystkie komputery Mac, iPhone i iPad będą w końcu ładowane za pomocą USB-C, umożliwiając klientom Apple ładowanie swoich urządzeń w sposób, który faktycznie stał się de facto uniwersalnym standardem ładowania konsumenckich urządzeń mobilnych i laptopów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
7 miesięcy temu

Wydaje mi się, że źle robią przechodząc na USB-C, które się szybko psują i trudno potem ładować telefon. Powinien być wybór wejść a nie co powie UE.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx