wtorek, 25 czerwca

Prace nad zaprezentowanymi wczoraj słuchawkami AirPods Max trwały ponad lata temu wynika z tweeta byłego inżyniera Apple.

Plotki, że Apple opracowuje wysokiej klasy słuchawki nauszne, zaczęły się na początku 2018 roku, kiedy to dzięki uprzejmości analityka Apple Ming-Chi Kuo pojawiła się pierwsza wzmianka o słuchawkach własnej marki.

Jednak harmonogram ich rozwoju najwyraźniej wydłużył się znacznie bardziej wynika z usuniętych już tweetów byłego inżyniera Apple Dinesha Dave’a (@appleidinesh).

Ryan Jones był w stanie zrobić zdjęcie tweeta i udostępnić je ponownie po jego usunięciu. W tweecie Dave połączył linka z informacją o Apple AirPods Max opatrując to słowami „ostatni produkt NDA, który podpisałem, jest wreszcie dostępny!”

Odpowiadając innemu użytkownikowi Twittera, który zapytał, kiedy podpisano umowę o zachowaniu poufności, Dave odpowiedział: „~ 4 lata”.

Apple po raz pierwszy wypuścił AirPods prawie dokładnie cztery lata temu, w grudniu 2016 roku i od tego momentu ich popularność stale rośnie. Jak zauważa Jones w swoim tweecie, Apple prawdopodobnie dostrzegł „szalony popyt” na AirPods i postanowił zbadać dodatkowe potencjalne produkty w obecnie rozległej kategorii słuchawek.

Przed ich oficjalnym ogłoszeniem we wtorek, pojawiało się mnóstwo plotek, który dotyczyły nie tylko wyglądu i funkcji, ale także przedłużających się opóźnień, których Apple miał podobno doświadczyć w produkcji. Plotki przewidywały różne daty premiery słuchawek, które nieustannie były chybione. Ich premiera miała nastąpić od końca 2018 roku do drugiej połowy 2019 roku. AirPods Max są już dostępne w przedsprzedaży na stronie Apple, z datą premiery 15 grudnia, chociaż data ta wygląda już na tylko teoretyczną ze względu na ogromnie wydłużający się czas oczekiwania na wysyłkę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx