poniedziałek, 27 maja

Microsoft ogłosił dzisiaj, że jego usługa subskrypcji gier w chmurze, Xbox Game Pass Ultimate, będzie dostępna dla użytkowników iOS od wiosny 2021 roku.

Informacja doprecyzowuje, że zgodnie z oczekiwaniami Game Pass nie będzie dostępny na iOS za pośrednictwem aplikacji, ale raczej przez przeglądarkę internetową.

Wiosną 2021 roku zrobimy kolejny krok w naszej podróży, aby dotrzeć do większej liczby graczy na całym świecie, udostępniając gry w chmurze w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate na komputery z systemem Windows za pośrednictwem aplikacji i przeglądarki Xbox, oraz urządzeń z systemem iOS za pośrednictwem mobilnej przeglądarki internetowej. Dodając ponad miliard urządzeń jako ścieżkę do gier w ekosystemie Xbox, wyobrażamy sobie płynne wrażenia dla wszystkich typów graczy; Niezależnie od tego, czy grasz w Minecraft Dungeons ze znajomymi z Xbox’a za pomocą dotykowych elementów sterujących na iPhonie, czy też rzucasz się na Destiny 2: Beyond Light na Surface Pro, gdy masz przerwę między spotkaniami.

W połowie tego roku plany wprowadzenia aplikacji do strumieniowania Xbox na iOS utknęły w martwym punkcie ze względu na zasady App Store, które zabraniają aplikacjom przesyłania strumieniowego wielu gier z chmury za pośrednictwem jednej aplikacji. Dzieje się tak, ponieważ Apple uważa, że brak możliwości sprawdzenia każdej gry w bibliotece usługi stanowi potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. Przesyłanie strumieniowe Game Pass byłoby możliwe tylko wtedy, gdyby każda gra była dostępna jako osobna aplikacja zgodnie z zasadami Apple.

Jak sugerował później Microsoft, używanie przeglądarki zamiast aplikacji pozwala firmie ominąć zasady App Store, jednocześnie zapewniając tę samą usługę. Szef Xbox, Phil Spencer, powiedział, że Apple „pozostaje otwarte na wrażenia użytkownika, które chcielibyśmy, aby ludzie widzieli”.

Usługa przesyłania strumieniowego gier firmy Microsoft jest oferowana w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate za 54,99 złotych miesięcznie i obejmuje ponad 100 gier.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx