niedziela, 21 kwietnia

Jak donosi The Wall Street Journal, Apple prowadzi rozmowy z firmą Baidu dotyczące wykorzystania chińskiego modelu sztucznej inteligencji nowej generacji do zasilenia niektórych funkcji w iPhonie. Jak wcześniej informowano, Apple miał również prowadzić podobne rozmowy z Google i OpenAI, firmą stojącą za popularnym chatbotem ChatGPT.

Jeśli te partnerstwa dojdą do skutku, prawdopodobnie Baidu zasilałoby niektóre funkcje sztucznej inteligencji nowej generacji firmy Apple w Chinach, podczas gdy inne firmy, takie jak Google czy OpenAI, byłyby partnerami w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Chiny wymagają, aby modele sztucznej inteligencji nowej generacji uzyskały lokalną aprobatę regulatorów, a chatbot Ernie firmy Baidu znajduje się na liście zatwierdzonych, natomiast chatboty Gemini firmy Google i ChatGPT firmy OpenAI nie są dostępne w tym kraju.

Apple wielokrotnie zapowiadał, że w tym roku podzieli się nowościami dotyczącymi sztucznej inteligencji nowej generacji, a prawdopodobnie chodzi o system iOS 18. Plotkuje się, że aktualizacja oprogramowania będzie zawierać nowe funkcje sztucznej inteligencji dla wielu funkcji i aplikacji iPhone’a, w tym Siri, Spotlight, Apple Music, Zdrowie, Wiadomości, Numbers, Pages, Keynote, Skróty i wiele innych.

Plotki głoszą, że modele iPhone’a 16 będą wyposażone w ulepszony Neural Engine ze „znacznie” większą liczbą rdzeni, co może sprawić, że niektóre funkcje sztucznej inteligencji nowej generacji w systemie iOS 18 będą dostępne wyłącznie w tych modelach. Modele iPhone’a 15 mają 16-rdzeniowy silnik neuronowy.

System iOS 18 zostanie zaprezentowany na konferencji deweloperskiej WWDC w czerwcu, więc dzieli nas już tylko kilka miesięcy od poznania planów dotyczących sztucznej inteligencji nowej generacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx