środa, 24 lipca

W maju, koreańska strona ETNews.com poinformowała, że Apple bada możliwość wypuszczenia 12,9-calowego iPada na początku 2014 roku jako większe rodzeństwo do pierwotnego 9,7-calowego iPada oraz 7,9-calowego iPada Mini.Plotka, która zawierała stwierdzenie, że urządzenie będzie nazywać się „iPad Maxi”, szybko została uznana jako mało prawdopodobną i niedokładną. Jednak w zeszłym miesiącu Wall Street Journal przyniósł świeże plotki z własnych źródeł na temat testów Apple na iPadem z wyświetlaczem „nieco mniejszym niż 13 cali”.

Na podstawie tych plotek i wywołania zainteresowania tym co Apple mógłby być w stanie zrobić ze znacznie większym ekranem iPada, zlecono agencji CiccareseDesign stworzenie wizualizacji tego, jak takie urządzenie mogłoby wyglądać w porównaniu do obecnych modeli iPada oraz iPada mini, jak również prawdopodobnej, piątej generacji iPada, która ma przejąć stylizację z mini z wąskimi, bocznymi ramkami.

Zwiększanie przekątnej ekranu iPada z 9,7 cala do 12,9 cala przy zachowaniu tego samego stosunku boków 4:3 daje znaczny wzrost powierzchni ekspozycyjnej o około 40%, co skłania do przekonania, że ​​Apple nie byłby w stanie po prostu przeskalować istniejącą rozdzielczość Pada do większych rozmiarów ekranu. Spowodowałoby to zmniejszenie gęstości pikseli z 132 pikseli na cal (ppi) lub 264 ppi na wyświetlaczu Retina w obecnym iPadzie do około 99 ppi (198 ppi Retina), co sprawiłoby, że ikony i inne elementy interfejsu byłyby bardzo duże.

Jeśli Apple chciałby jednak utrzymać tą samą gęstość pikseli 132/264 ppi co w bieżącym, 9,7-calowym iPadzie to 12,9-calowy iPad musiałby mieć zwiększoną rozdzielczość do około 1366 x 1024 (2712 x 2048 w wyświetlaczu Retina) dorównując standardowi wyświetlaczy HD  w szerokości i przekraczając ją w wysokości.

Do zdjęć porównawczych dodano także wyrenderowane porównanie 12,9-calowego iPada obok 13-calowego MacBooka Air, ilustrujące, że dwa urządzenia byłyby prawie identycznych rozmiarach. Z wyższą rozdzielczością niż obecne pełnowymiarowe iPady, 12,9-calowy iPad mógłby być umieszczony jako bardziej realna opcją dla użytkowników notebooków firmy niż samych iPadów.

Firma Apple ma zaprezentować piątą generację iPada w okresie wrzesień-październik tego roku, a następnie zaktualizować iPada mini o wyświetlacz Retina w stosunkowo krótkim czasie. Oryginalny koreański raport sugeruje, że Apple może wypuścić 12.9-calowego iPada na początku przyszłego roku, ale Wall Street Journal nie podaje tak konkretnych dat zauważając po prostu, że Apple testuje prototypy urządzenia, które być może ostatecznie nie trafią nigdy na rynek.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Purczez
Purczez
10 lat temu

dlaczego ipad 12.9 cala jest większy od macbooka 13 cali??

Jan
Jan
Reply to  Purczez
10 lat temu

bo to 11 calowy air

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx