środa, 22 maja

Delta, popularny emulator gier retro, który ostatnio pojawił się na iPhone’ach, wkrótce zadebiutuje również na iPadach! Twórca aplikacji, Riley Testut, potwierdził, że wersja na iPada jest już prawie gotowa.

W weekendowym poście na Threads, Testut ogłosił, że wersja na iPada jest „blisko ukończenia”. Pozostało jedynie dopracowanie skórek kontrolerów i usunięcie kilku błędów. Testut wyjaśnił, że pierwotnie wersja na iPada nie była priorytetem, ponieważ planowano udostępnić emulator Delta jedynie w Europie za pomocą alternatywnego sklepu z aplikacjami AltStore PAL, który nie obsługuje iPadów.

Jednak na początku tego miesiąca Apple ogłosił zmianę swojej wieloletniej polityki i zezwolił na obecność emulatorów gier retro w App Store. Dzięki temu Delta została udostępniona od 17 kwietnia za darmo w App Store w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Użytkownicy mogą wspierać programistę za pośrednictwem serwisu Patreon.

Od czasu debiutu Delta cieszy się ogromną popularnością. Emulator stale znajduje się w czołówce rankingów, a użytkownicy chętnie grają w klasyczne tytuły z konsol NES, SNES, N64, Nintendo DS, Game Boy i Game Boy Advance.

Delta współpracuje z popularnymi kontrolerami gier, a także obsługuje kody, stany gry, kopie zapasowe, synchronizację i wiele więcej. Dodatkowe funkcje obejmują możliwość przewijania, przycisk „trzymania” dla gier wymagających ciągłego wciskania przycisku, obsługę Haptic Touch oraz okładki dla importowanych gier. Na iPhone’ach dostępna jest również opcja gry wieloosobowej w trybie lokalnym, w której może uczestniczyć do czterech graczy. Według Testuta, przyszła wersja Delta będzie również obsługiwać konsolę SEGA Genesis.

Wsparcie dla iPadów pojawi się wraz z wersją Delta 1.6 w App Store. Jednak wspierający projekt na Patreonie nie muszą czekać i mogą już teraz pobrać wersję Delta 1.6.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx