czwartek, 25 lipca

Policja we Franklin w stanie Tennessee szuka trzech podejrzanych o kradzież w sklepie Apple Store. Podejrzani ukradli 17 zegarków Apple Watch o wartości 9 000 dolarów.

Ujawniono materiał z monitoringu przedstawiający trio wchodzące do Apple Store we Franklin, a następnie chwytające zegarki Apple ze stolików wystawowych. Rabusie byli w stanie uciec bez żadnych przeszkód.

Sklepy Apple są regularnym celem złodziei. Średnio co miesiąc zdarza się incydent, w którym przestępcy kradną urządzenia ze sklepów. Często są to po prostu kradzieże na zasadzie złapania co się da w ręce i ucieczki. Czasami, jak w czerwcu tego roku w Walencji w Kalifornii, złodzieje rabują sklepy z użyciem broni.

Najbardziej znacząca fala napadów na Apple Store miała miejsce w Kalifornii w 2018 roku. Spowodowało to kradzież urządzeń o wartości ponad 1 miliona dolarów. Policja ostatecznie aresztowała gang 17 osób.

Problem związany jest z względną łatwością przeprowadzania napadów. Sklepy Apple mają eksponowane produkty o wysokiej cenie, dzięki czemu klienci mogą je wypróbować. Firma Apple podjęła pewne kroki zapobiegawcze w celu uniknięcia kradzieży. Używa specjalnych wersji swojego oprogramowania dla wszystkich urządzeń demonstracyjnych, które podobno wyłączają je, jeśli zostaną usunięte ze sklepu. Jednak najwyraźniej środki te nie są wystarczające, aby ograniczyć napady.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx