piątek, 12 kwietnia

Pięć miesięcy po początkowo ogłoszonym terminie i po nieplanowanym opóźnieniu z powodu nieoczekiwanego popytu, BlackBerry Messenger wreszcie pojawił się na iOS. Aplikacja, która jest podobna do własnego systemu Apple iMessage została po raz pierwszy ogłoszona w maju. Teraz pojawiła się wreszcie w App Store.

Przed wrześniową premierą aplikacja BBM dla Androida i iOS opóźniła się po niepublikowanych wersjach BBM, które przez wcześniejszy wyciek „spowodowały problemy” z serwerami BBM.

Aby uniknąć podobnych problemów związanych ze sporym zainteresowaniem tym razem BlackBerry używa stopniowego systemu kolejkowania do obsługi pobierań. Użytkownicy mogą zainstalować aplikację, wpisać swój adres e-mail ustawiając się w kolejce, aby po otrzymaniu e-maila móc rozpocząć korzystanie z BBM.

Według BlackBerry, nadal istnieje ponad 60 milionów użytkowników na całym świecie wymieniających przez Blacberry ponad 10 miliardów wiadomości dziennie. Choć platforma BBM na pewno stanie się popularna, to będzie musiała konkurować z kilkoma innymi komunikatorami na iOS i Androida, w tym WhatsApp i WeChat. WhatsApp sam ma ponad 300 milionów aktywnych użytkowników wysyłających 27 miliardów wiadomości dziennie.

BlackBerry Messenger oferuje podstawowe rozmowy tekstowe, wieloosobowe czaty grupowe, wiadomości głosowe (poprzez push-to-talk) i udostępniania obrazów. Kontakty mogą być dodane poprzez BBM PIN, SMS, e-mail lub kod QR. Użytkownicy proszeni są o założenie profilu, który zawiera zdjęcie, pseudonim oraz status.

Darmową aplikację możecie pobrać bezpośrednio z App Store tutaj.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marq
marq
10 lat temu

Kodowanie znaków popsuła Wam się na stronie…

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx