poniedziałek, 27 czerwca

Samsung_in_SM_Aura,_Bonifacio_Global_City

W ślad za ogłoszeniem przez Apple wyników finansowych za czwarty kwartał kalendarzowy, w którym firma odniosła rekordowe zyski, producent telefonów i największy rywal Samsung ogłosił swoje wyniki za okres od października do grudnia, informując o 27-procentowym spadku kwartalnego zysku.

Samsung zanotował zysk netto 5,3 biliarda wonów (4,9 miliardów dolarów), w porównaniu do 7,3 biliardów wonów rok wcześniej, ponosząc swój pierwszy roczny spadek zysków od trzech lat i piąty z rzędu kwartał spadkowy. Apple w międzyczasie, ogłosił rekordowe zyski 18 miliardów dolarów, głównie dzięki sukcesowi iPhone’a 6 i iPhone 6 Plus.

Ogólnie, zysk Samsunga w roku 2014 wyniósł 25 biliardów wonów, co jest spadkiem z 36,8 biliarda wonów w 2013 roku. Samsung nie ogłosił liczby sprzedanych telefonów, ale wiemy już, że Apple sprzedał ich rekordową liczbę 74,5 milionów tylko w tym kwartale.

Badania rynku sugerują, że udział Apple w rynku smartfonów w Azji wzrósł dramatycznie po wypuszczeniu 4,7-calowego iPhone’a 6 i 5,5-calowego iPhone’a 6 Plus. Według ostatniego raportu, Apple zyskał znaczący udział w Japonii, Chinach i Korei Południowej czyli w krajach, w których wcześniej dominował Samsung z powodu popytu na smartfony z dużym ekranem.

Choć sprzedaż telefonów Samsunga spadła o 64 procent rok do roku, to jego dywizja półprzewodników zarobiła 2,7 bilarda wonów ze względu na duży popyt na procesory, które sprzedaje m.in firmie Apple.

Producent procesorów, firma Qualcomm również poinformowała dziś o własnych zarobkach zauważając stratę głównego klienta i mając na myśli Samsunga. Jest mało prawdopodobne, aby Samsung Galaxy S6 posiadał procesor Snapdragon 810 ze względu na jego problemy z przegrzewaniem, a firma z Korei Południowej może się zdecydować się zamiast nich na wykorzystywanie własnych procesorów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx