piątek, 2 czerwca

Apple planuje wprowadzić na WWDC niestandardowe chipy dla komputerów Mac oparte na ARM potwierdził dziś analityk Apple Ming-Chi Kuo w swojej notatce dla inwestorów, zgadzając się z wcześniejszym raportem Bloomberga.

Kuo twierdzi, że pierwszymi modelami komputerów Mac, które wprowadzą układy oparte na ARM będą 13,3-calowy MacBook Pro i iMac o zmienionym wyglądzie, a Apple planuje wprowadzić nowe modele w czwartym kwartale 2020 roku lub na początku 2021 roku.

Kuo mówi, że 13-calowy model MacBooka Pro z ARM będzie podobny do obecnego 13-calowego MacBooka Pro, a Apple planuje zakończyć sprzedaż tego modelu z procesorem Intela. Jeśli chodzi o iMaca, będzie on miał całkowicie nową obudowę i 24-calowy wyświetlacz.

Przed uruchomieniem opartego na ARM komputera ‌iMac, Apple odświeży istniejące modele ‌iMaca‌ w trzecim kwartale 2020 roku, co jest zgodne z plotkami, które słyszeliśmy o odświeżeniu ‌iMaca‌, które mogą nastąpić nawet podczas WWDC. Pojawiło się wiele plotek na temat prac Apple nad przeprojektowanym komputerem iMac, choć większość plotek sugeruje, że wyświetlacz będzie miał 23 cale, a nie 24 cale.

Począwszy od 2021 roku, jak mówi Kuo, wszystkie nowe modele komputerów Mac będą wyposażone w własne procesory Apple, a całkowite przejście Apple na procesory ARM zajmie od 12 do 18 miesięcy.

Kuo mówi również, że nieokreślony model MacBooka z „zupełnie nową obudową” i układem opartym na ARM wejdzie do masowej produkcji w drugiej połowie 2021 roku, natomiast model MacBooka z wyświetlaczem mini-LED zostanie wprowadzony na rynek w pierwszej połowie 2021 roku.

Według Kuo, specjalnie zaprojektowane układy Apple, planowane wyświetlacze mini-LED i klawiatura z mechanizmem nożycowym „zapewnią przewagę konkurencyjną dla modeli MacBooków na dwa lata”, a technologia mini-LED znacznie poprawi komfort użytkowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stylowy Malec
2 lat temu

Świetna wiadomość! Z tego powodu wstrzymuje się z zakupem MacBooka. Czekam z niecierpliwością 🙂

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx