czwartek, 25 lipca

Zgodnie z harmonogramem udostępnionym w zeszłym miesiącu przez analityka Ming-Chi Kuo, Bloomberg poinformował dziś, że Apple planuje wypuścić swój komputer Mac z własnym, specjalnie zaprojektowanym procesorem opartym na ARM do 2021 roku.

Raport twierdzi, że Apple opracowuje trzy procesory dla Mac oparte na układzie A14 w nadchodzących modelach iPhone 12. Co najmniej jeden z tych procesorów będzie znacznie szybszy niż układy z serii A w iPhonie i iPadzie. Podobnie jak układ A14, procesory Mac powinny być produkowane przez TSMC w oparciu o proces 5 nm.

Według raportu pierwsze procesory Mac firmy Apple będą miały 12 rdzeni, w tym osiem rdzeni o wysokiej wydajności i co najmniej cztery rdzenie energooszczędne. Mówi się, że Apple będzie w przyszłości pracować nad procesorami dla Mac z ponad 12 rdzeniami, a firma już projektuje drugą generację procesorów Mac opartych na układzie A15.

Pierwszy komputer Mac z procesorem ARM prawdopodobnie będzie notebookiem, ale analityk Ming-Chi Kuo oczekuje w przyszłym roku co najmniej jednego komputera stacjonarnego Mac z procesorem Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx