piątek, 14 czerwca

Według nowego raportu opublikowanego przez Reuters, powołującego się na Korea IT News, Apple i Hyundai osiągną porozumienie partnerskie dotyczące nadchodzącego Apple Car.

W raporcie Korea IT News stwierdzono, że firmy mogą albo produkować pojazdy elektryczne w fabryce w Georgii należącej do Kia Motors, spółki zależnej Hyundai Motor Group, albo zainwestować w nowy zakład w Stanach Zjednoczonych, który może wyprodukować do 400 tys. pojazdów rocznie. W raporcie wspomniano również, że „wersja beta” „Apple Car” może zostać wydana w 2022 roku.

Reuters podał w zeszłym miesiącu, że produkcja Apple Car może rozpocząć się około 2024 roku, a ten przedział czasowy ponownie został powtórzony w najnowszym raporcie. Rozpoczęcie produkcji w 2024 roku może być nieco ambitne, ponieważ w raporcie Bloomberga z zeszłego tygodnia stwierdzono, że „Apple Car” „nie jest nawet na etapie produkcji” i może być gotowy za około pięć do siedmiu lat.

Plotki, że Apple negocjuje z Hyundaiem pojawiły się po raz pierwszy w zeszłym tygodniu‌, co sugeruje, że Apple planuje współpracować z producentem samochodów przy produkcji pojazdów elektrycznych i opracowywaniu akumulatorów ze względu na wysokie koszty technologii i niezbędne zaplecze produkcyjne.

Hyundai początkowo potwierdził rozmowy z Apple na temat pojazdów elektrycznych w oświadczeniu dla CNBC, ale oświadczenie zostało zmienione kilka godzin później bez wzmianki o Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx