niedziela, 26 maja

Indyjski blog technologiczny 91Mobiles opublikował serię renderów, które, jak twierdzi, opierają się na przeciekach z fabrycznych obrazów CAD nadchodzącego iPhone’a 14 Pro firmy Apple.

Powszechnie oczekuje się, że Apple usunie wycięcie w ekranie czyli tzw. notch w modelach Pro z serii iPhone 14, a zdjęcia pokazują, jak będzie wyglądało flagowe urządzenie Apple z wycięciami w kształcie otworu i pigułki w górnej części wyświetlacza.

Zbieżne plotki i przecieki wskazują, że w przypadku braku wycięcia, otwór zostanie wykorzystany na projektor punktowy Face ID, a wycięcie w kształcie pigułki podobno pomieści przednią kamerę i kamerę na podczerwień Face ID. Obrazy CAD pokazują, że kratka głośnika pozostanie osadzona w górnej ramce.

W przeciwieństwie do wielu plotek, tył urządzenia wygląda w dużej mierze podobnie do iPhone’a 13 Pro, z matrycą z trzema soczewkami umieszczoną na wybrzuszeniu aparatu, które wystaje z obudowy. We wrześniu Jon Prosser twierdził, że iPhone 14 będzie miał grubszą obudowę, pozwalającą na schowanie wyspy aparatu z obiektywami, lampą błyskową LED i skanerem LiDAR umieszczonymi równo z tylną szybą, ale dzisiejsze rendery tego nie pokazują.

Źródła Prossera twierdziły również, że nowe modele będą miały okrągłe przyciski głośności oraz przeprojektowane osłony głośników i mikrofonów, ale ponownie, te najnowsze rendery CAD pokazują tylko te same podłużne przyciski i osłony, które funkcjonują w obecnych modelach iPhone’a.

Oczekuje się, że Apple wypuści w tym roku cztery modele iPhone’a 14, składające się z dwóch rozmiarów 6,1 cala i dwóch 6,7 cala, porzucając w ten sposób wariant „mini”, który otrzymaliśmy w serii iPhone 12 i iPhone 13. Oczekuje się, że wycięcia w kształcie otworu i pigułki będą dostępne tylko w wariantach iPhone’a 14 Pro, podczas gdy dwa niższe modele iPhone’a 14 będą nadal posiadać „notch”.

Uważa się również, że Apple będzie w tym roku starał się dalej mocniej rozróżniać modele Pro i podstawowe, ponieważ tylko modele Pro otrzymają nowy procesor Bionic A16, podczas gdy modele zwykłe będą wyposażone w ten sam procesor A15, który można znaleźć w iPhonie 13.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx