czwartek, 18 kwietnia

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie, które ma pokazywać formy nadchodzących modeli iPhone’a 14 firmy Apple, oferując kolejny podgląd względnych rozmiarów urządzeń, o których mówią plotki.

Warto podkreślić, że formy pokazane na zdjęciu pochodzącym z serwisu Weibo prawdopodobnie zostały stworzone do produkcji obudów na iPhone’a przez firmy zewnętrzne, a nie rzeczywistych telefonów. Mimo to wydaje się, że zgadzają się z niepotwierdzonymi szczegółami, które słyszeliśmy w ostatnich miesiącach, szczególnie w odniesieniu do wymiarów urządzeń.

Pierwszą zauważalną różnicą w linii tegorocznych iPhonów jest brak modelu mini. Rozmiary iPhone’a zmienią się w 2022 roku, a Apple wyeliminuje iPhone’a o przekątnej 5,4 cala, który okazał się niespecjalnie popularny wśród klientów.

Po słabszej sprzedaży iPhone’ów mini Apple wejdzie w większe rozmiary iPhone’a: 6,1-calowy iPhone 14, 6,1-calowy iPhone 14 Pro, 6,7-calowy iPhone 14 Max i 6,7-calowy iPhone 14 Pro Max. Oczekuje się, że modele iPhone’a 14 będą wyglądać podobnie jak modele iPhone’a 13 o tej samej konstrukcji z płaskimi krawędziami.

Oczekuje się nieznacznych zmian rozmiaru wybrzuszenia kamery w całej linii. Według schematów iPhone’a 14 Pro Max udostępnionych przez Maxa Weinbacha, wybrzuszenie wyspy w najwyższym modelu iPhone’a będzie miało grubość 4,17 mm, czyli o 0,57 mm większe niż wybrzuszenie w iPhonie 13 Pro Max. Tym samym w niepamięć odchodzą pierwsze plotki, które sugerowały, że Apple w tym roku pozbędzie się wyspy i zrówna aparaty wraz z tyłem obudowy.

Sama powierzchnia wyspy z tyłu iPhone’a również powiększy się o około 5% w każdym wymiarze, przechodząc z obecnej szerokości 35,01 mm do 36,73 mm i wysokości z 36,24 mm do 38,21 mm. Jeszcze się nie dowiedzieliśmy, jakie mogą być względne zmiany w standardowych modelach iPhone’a 14.

Oczekuje się, że te zmiany w aparacie wprowadzą również ulepszenia aparatu ultraszerokokątnego. Plotki sugerowały, że modele iPhone’a 14 Pro mogą posiadać znaczące ulepszenia aparatu szerokokątnego i aktualizacje teleobiektywu.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, uważa, że tegoroczne modele iPhone’a Pro będą wyposażone w 48-megapikselowy aparat szerokokątny, co byłoby znaczącym ulepszeniem w porównaniu z obecnym 12-megapikselowym aparatem i możliwościami nagrywania wideo 8K.

Podczas gdy obraz pokazuje tylko tył urządzeń, oczekuje się, że modele iPhone’a 14 Pro 2022 wyeliminują przednie wycięcie w ekranie czyli tzw. „notch” na rzecz jakiejś kombinacji okrągłego wycięcia dla aparatu w połączeniu z wycięciem w kształcie pigułki. Oczekuje się, że ta zmiana będzie ograniczona do modeli Pro, podczas gdy standardowe modele iPhone’a 14 będą nadal zawierać wycięcie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx