piątek, 19 kwietnia

Niantic, czyli firma stojąca za bijącą swego czasu rekordy popularności grą Pokémon Go, ogłosiła w tym tygodniu nadchodzącą premierę kolejnego tytułu, wirtualnego zwierzaka o nazwie „Peridot”.

W grze Peridot użytkownicy będą opiekować się, wychowywać i hodować wirtualne zwierzaki, czyli coś na podobieństwo popularnej w połowie lat 90-tych zabawki Tamagotchi. Zwierzęta te nazywane są w skrócie „Peridots” lub w skrócie „Dots”, a gracze będą je wychowywać od urodzenia.

Gracze będą musili dbać o swojego Peridots poprzez zabieranie go na spacery, spełnianie jego pragnień, granie w gry, odkrywanie nowych miejsc, odkrywanie ukrytych skarbów na całym świecie, robienie zdjęć i odablokowywywanie nowych archetypów Peridotsa poprzez hodowlę.

Podobnie jak w przypadku innych gier Niantic, Peridot zawiera element świata rzeczywistego, z wersjami zwierząt w rzeczywistości rozszerzonej, które można transmitować do świata rzeczywistego na spacery i zabawę.

Niantic w niedalekiej przyszłości wypuści Peridot na wybranych rynkach, a firma planuje iterację rozgrywki w okresie testowym. Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej, mogą zapisać się na biuletyn e-mailowy na stronie internetowej Niantic.

Niantic jest najbardziej znany ze swojego rozwoju Pokémon Go, ale firma opracowała również inne tytuły takie jak Ingress i nieistniejącą już grę Harry Potter: Wizards Unite, która nie okazała się popularna wśród użytkowników. Harry Potter: Wizards Unite został wycofany 31 stycznia 2022 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx