piątek, 12 kwietnia

W sieci pojawiły się pierwsze benchmarki nowego MacBooka Air, umożliwiające bliższe przyjrzenie się wydajności czipa M3 w najnowszych laptopach Apple.

W wyniku testu Geekbench 5 wykrytych przez MySmartPrice MacBook Air z czipem M3 i 16 GB zunifikowanej pamięci RAM uzyskał wynik 3157 dla jednego rdzenia i 12 020 w teście wielordzeniowym. Wyniki mają identyfikator „Mac15,13”, co oznacza, że dotyczą 15-calowego MacBooka Air.

Dla porównania, poprzedni MacBook Air z czipem M2 i 16 GB zunifikowanej pamięci uzyskał wynik 2610 w przypadku jednego rdzenia i 10 120 punktów dla wielu rdzeni. Tym samym czip M3 w nowym MacBooku Air uzyskał około 20% więcej lepszy wynik w trybie jednordzeniowym i 18% lepszy wynik w trybie wielordzeniowym w porównaniu z czipem M2 we wcześniejszym modelu. Jest również porównywalny z czipem M3 w 14-calowym MacBooku Pro, jeśli chodzi o proste testy porównawcze procesorów.

Wyposażony w 8-rdzeniowy procesor, maksymalnie 10-rdzeniowy procesor graficzny i obsługę do 24 GB zunifikowanej pamięci RAM, nowy MacBook Air jest do 60 procent szybszy niż model z M1 i do 13 razy szybszy niż najszybszy MacBook Air z procesorem Intela.

Apple rozpoczął już przyjmowanie zamówień przedsprzedażowych na nowego MacBooka Air, a pierwsze dostawy do klientów i dostępność w sklepach stacjonarnych wyznaczono na piątek, 8 marca. Ceny nowego MacBooka Air zaczynają się od 5999 złotych, podczas gdy 13-calowy MacBook Air poprzedniej generacji z czipem M2 nadal będzie dostępny w cenie 4999 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx