piątek, 12 kwietnia

Apple udostępnił dziś iOS 17.4 i iPadOS 17.4, czwarte duże aktualizacje systemu operacyjnego iOS 17, który ukazał się we wrześniu 2023 roku. Aktualizacje oprogramowania pojawiają się ponad miesiąc po wydaniu przez Apple iOS 17.3 i iPadOS 17.3.

Systemy iOS 17.4 i iPadOS 17.4 można pobrać bezprzewodowo na kwalifikujące się iPhone’y i iPady, wchodząc w Ustawienia i dalej Ogólne > Uaktualnienie. Zanim aktualizacje będą dostępne dla wszystkich użytkowników, może minąć kilka minut.

Wraz z iOS 17.4 Apple wprowadza gruntowne zmiany w sposobie korzystania z App Store i aplikacji w Unii Europejskiej, torując drogę alternatywnym sklepom z aplikacjami na iPhone’a, alternatywnym systemom płatności na iOS i iPadOS, obsłudze silników przeglądarek innych firm oraz dostępowi do NFC dla banków i zewnętrznych dostawców usług płatniczych.

Apple wprowadził również ogólnoświatowe zmiany w aplikacjach do gier. Firma umożliwia teraz korzystanie z aplikacji do gier w chmurze, takich jak Xbox Cloud Gaming i Nvidia GeForce NOW. Minigry, chatboty i wtyczki mogą teraz korzystać z systemu zakupów w aplikacji.

Oprócz aktualizacji związanych z App Store, iOS 17.4 dodaje nowe emotikony, transkrypcje podcastów w aplikacji Podcasty, stoper w aktywnościach na żywo, ulepszone raportowanie stanu baterii w modelach iPhone 15 i wiele więcej. A co więcej znajdziecie w dzisiejszej aktualizacji?

Aplikacje w Unii Europejskiej

Mieszkańcy Unii Europejskiej mają teraz dostęp do nowych opcji, które pozwalają:

 • instalować aplikacje z alternatywnych sklepów z aplikacjami,
 • instalować przeglądarki Internetu z alternatywnymi silnikami,
 • zarządzać domyślną przeglądarką Internetu przy pierwszym użyciu Safari,
 • korzystać z alternatywnych opcji płatności za aplikacje w App Store oznaczone plakietką zakupów zewnętrznych.

Dostępność niektórych opcji zależy od obsługi przez dewelopera.

Emoji

 • Klawiatura emoji zawiera nowe emoji przedstawiające brązowy grzyb, feniksa, limonkę, zerwany łańcuch oraz potrząsanie głową.
 • Dodano 18 emoji przedstawiających osoby i całe postacie odwróconych w przeciwną stronę.

Apple Podcasts

 • Zapisy odcinków w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim oraz niemieckim pozwalają śledzić tekst wyróżniany w miarę odtwarzania odcinka.
 • Użytkownicy mogą czytać cały tekst odcinków, wyszukiwać w nim wyrazy i frazy oraz stukać w niego w celu przejścia w wybrane miejsce, a także korzystać z funkcji dostępności, takich jak Wielkość tekstu, Zwiększ kontrast oraz VoiceOver.

To uaktualnienie zawiera następujące udoskonalenia i poprawki błędów:

 • Funkcja rozpoznawania muzyki pozwala dodawać utwory do playlist i biblioteki Apple Music oraz Apple Music Classical.
 • Funkcja ochrony skradzionego urządzenia obsługuje podwyższony poziom bezpieczeństwa w dowolnym miejscu.
 • Informacje o kondycji baterii w Ustawieniach na iPhone’ach 15 i iPhone’ach 15 Pro obejmują liczbę cykli baterii, datę produkcji oraz datę pierwszego użycia.
 • Rozwiązano problem powodujący wyświetlanie pustych obrazków kontaktów w aplikacji Znajdź.
 • Rozwiązano problem, w wyniku którego podczas wysłania wiadomości do grupy przez użytkowników funkcji Dual SIM ich numer telefonu był zmieniany z podstawowego na dodatkowy i był widoczny dla członków grupy.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx