środa, 1 lutego

Umiejętność prawidłowego udzielenia pierwszej pomocy jest bardzo ważna. Nawet, jeśli na co dzień nie jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa, zawsze może okazać się, że będziemy musieli pomóc przypadkowej osobie. Niewiele osób wie, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia. To właśnie dla nich przeznaczona jest aplikacja Pierwsza pomoc.

Aplikacja studia Sensi Consulting zawiera najważniejsze informacje na temat udzielania pierwszej pomocy. Oprócz reanimacji krążeniowo-oddechowej, która pojawia się na każdym kursie ratownictwa, opisano też, jak radzić sobie z innymi sytuacjami. Wśród nich znalazło się porażenie prądem, oparzenia, krwotoki, ukąszenia przez owady, złamania, zakrztuszenia i wiele innych. Dodatkowo program zawiera film instruktażowy pokazujący wykonanie reanimacji oddechowo-krążeniowej. Poradnik opatrzony jest również ilustracjami, pozwalającymi szybko zapoznać się z postępowaniem w razie wypadku. W aplikacji dostępne jest również wyszukiwanie porad w zależności od objawów towarzyszących urazowi.

Aplikacja oferuje także wyszukiwanie najbliższych ośrodków medycznych: aptek, szpitali, przychodni czy stacji dializ. Baza liczy obecnie około 22 tysięcy placówek. Każde miejsce możemy zobaczyć zaznaczone na mapie. Istnieje również możliwość dodania placówki do listy ulubionych.

Pierwsza pomoc to bardzo przydatna aplikacja, wyróżniająca się spośród większości gier i programów służących jedynie rozrywce. Dzięki przejrzystemu interfejsowi oraz prostym, zrozumiałym opisom postępowania świetnie spełnia swoją funkcję. Całość została bowiem opracowana przez ratownika medycznego. Liczba opisanych sytuacji jest wystarczająco obszerna, by w razie potrzeby być w stanie udzielić pierwszej pomocy.

Aplikacja jest dostępna na iPhone’a oraz iPoda touch, kosztuje 1,99$. Możecie pobrać ją tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx