piątek, 19 kwietnia

Powołując się na ostatnie zmiany zachodzące w App Store i ekosystemie aplikacji w Unii Europejskiej, ​The Wall Street Journal opublikował dziś profil Phila Schillera, szefa ​App Store​.

Mimo przejścia z szefa marketingu na stanowisko „Apple Fellow” w 2020 roku, aby wycofać się nieco z Apple i poświęcić więcej czasu na projekty osobiste i znajomych, Schiller nadal pracuje podobno blisko 80 godzin tygodniowo. Znany jest z niemal natychmiastowej odpowiedzi na e-maile i odbierania telefonów o każdej porze.

Schiller bronił zaciekle ​App Store​ podczas procesu Epic Games vs. Apple i jest również zaangażowany w komunikację Apple w Unii Europejskiej. Uczestniczył w rozmowach Apple z przedstawicielami mediów, gdy ogłoszono zmiany w iOS 17.4.  Tłumaczył wówczas, w jaki sposób Ustawa o rynkach cyfrowych (DMA) wpłynie na prywatność i bezpieczeństwo użytkowników w Europie.

Kiedy Apple w marcu zamknął konto deweloperskie Epic Games, aby uniemożliwić im stworzenie alternatywnego rynku aplikacji, to właśnie Schiller wysłał e-mail do dyrektora generalnego Epic Games, Tima Sweeney’a, sugerując, że konto zostało zamknięte z powodu krytyki Apple wobec zgodności z DMA. E-mail Schillera nie został dobrze odebrany przez Komisję Europejską, a Apple ostatecznie cofnął swoją decyzję.

Według The Wall Street Journal, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, ufa Schillerowi w kwestiach związanych z ​App Store​. Schiller dołączył do Apple w 1987 roku, odszedł w 1993 roku i wrócił w 1997 roku, kiedy Steve Jobs ponownie pojawił się w Apple. Stał na czele niektórych z największych premier produktów Apple, opracowując strategie marketingowe dla wszystkiego, od iPoda po Maca.

Był jednym z głównych zwolenników dodawania aplikacji firm trzecich do iPhone’a, przekonując Jobsa do uruchomienia ​App Store​ w 2008 roku. Znany jako „mini-me” Jobsa, Schiller podobno podtrzymał filozofię Jobsa w Apple. Pod jego nadzorem ręczna weryfikacja aplikacji pozostała kluczowym elementem ​App Store​, a ​App Store​ stał się dla Apple głównym źródłem dochodu.

Więcej o Schillerze można przeczytać w pełnym artykule na The Wall Street Journal.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx