czwartek, 11 kwietnia

Mapy Apple w iOS 18 mogą zyskać nową opcję obsługi „niestandardowych tras”. Choć funkcja ta nie jest rewolucyjna, w Mapach Apple bardzo jej brakowało.

Obecnie ‌Mapy Apple oferują jedynie gotowe trasy wyznaczone przez algorytm Apple. Użytkownicy nie mają możliwości ręcznego określenia przebiegu podróży. To może się jednak zmienić wraz z ‌iOS 18‌. W kodzie backendu Map dla systemu ‌iOS 18‌ znaleziono plik o nazwie „CustomRouteCreation” (Tworzenie Własnej Trasy). Chociaż poza nazwą plik nie zdradza zbyt wiele, wspomina on, że ta nadchodząca funkcja będzie na etapie premiery ograniczona jedynie do Stanów Zjednoczonych.

Możliwość tworzenia własnych tras pozwoli użytkownikom na samodzielne wybieranie dróg, którymi chcą się poruszać. Może to być przydatne zarówno dla osób szukających malowniczych tras, jak i tych, którzy lepiej znają daną okolicę i wolą wybrać bardziej im odpowiadającą drogę. Funkcja tworzenia własnych tras od lat znajduje się na szczycie listy najbardziej oczekiwanych nowości Map ‌Apple. Warto zaznaczyć, że konkurencyjne serwisy nawigacyjne, takie jak Mapy Google, już od dawna oferują użytkownikom możliwość tworzenia własnych tras na komputerze, które następnie można wyświetlić na urządzeniach iOS.

‌iOS 18‌ zostanie zaprezentowany na konferencji WWDC (Worldwide Developers Conference) w poniedziałek, 10 czerwca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx