środa, 17 kwietnia

Dobra wiadomość dla posiadaczy iPhone’a 12! Według serwisu Macworld, aktualizacja iOS 17.4 wprowadza dla tego modelu obsługę ładowania bezprzewodowego Qi2 o mocy 15W.

Technologia Qi2 to następna generacja ładowania bezprzewodowego opracowana przez Wireless Power Consortium (WPC) i oparta na systemie MagSafe. MagSafe, po raz pierwszy wprowadzony w iPhonie 12, oferuje prędkości ładowania do 15W. Do tej pory ładowarki bezprzewodowe innych firm, bez certyfikatu MagSafe, pozwalały na maksymalną moc ładowania 7,5W. Qi2 natomiast umożliwia osiągnięcie pełnej mocy 15W.

W zeszłym roku, dzięki aktualizacji iOS 17.2, Apple umożliwił ładowanie z mocą 15W za pomocą ładowarek bezprzewodowych Qi2 w modelach iPhone 13 i 14. Linia iPhone’ów 15 już od premiery obsługiwała standard Qi2, pozostawiając iPhone’a 12 jako jedyny model z MagSafe, który nie miał możliwości szybszego ładowania z akcesoriami Qi2.

Macworld, powołując się na doniesienia czytelników i własne testy, twierdzi, że iPhone 12 po aktualizacji do iOS 17.4 i użyciu ładowarki bezprzewodowej Qi2 może ładować się z mocą 15W. Podczas korzystania z takiej ładowarki urządzenie wyświetla teraz animację pojawiającą się tylko wtedy, gdy aktywne jest ładowanie 15W. Testy z ładowarką Anker Qi2 MagGo Wireless Charger wykazały prędkości ładowania porównywalne do MagSafe.

Apple otwarcie informował o dodaniu obsługi Qi2 do iPhone’a 13 i 14 w iOS 17.2, jednak nie wspominał nic na temat iOS 17.4 i iPhonie 12. Może to wynikać z faktu, że technologia ładowania bezprzewodowego w iPhonie 12 została oparta na pierwotnym standardzie Qi i systemie MagSafe, zanim finalnie zatwierdzono Qi2.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx