czwartek, 18 kwietnia

Apple oficjalnie poinformował, że spodziewa się niższych od oczekiwanych dostaw iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max ze względu na tymczasowe ograniczenia związane z COVID-19 w głównej fabryce Foxconn w Zhengzhou w Chinach, gdzie urządzenia te są montowane.

Ostrzeżenie zostało udostępnione w komunikacie prasowym na stronie Apple Newsroom:

Obostrzenia związane z pandemią COVID-19 tymczasowo dotknęły położony w Zhengzhou (Chiny) główny zakład produkcji iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max. Obecnie moc produkcyjna zakładu znacząco spadła. Podobnie jak w całym okresie pandemii COVID-19, tak również teraz na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i bezpieczeństwo pracowników w naszym łańcuchu dostaw. Odnotowujemy duże zapotrzebowanie na iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max. Niemniej jednak prognozujemy spadek dostaw telefonów iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max względem naszych wcześniejszych oczekiwań. W związku z tym wydłuży się czas oczekiwania klientów na nowe produkty.
W celu przywrócenia normalnych poziomów produkcji utrzymujemy bliski kontakt z dostawcą. Jednocześnie dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo każdego pracownika.

Raport z zeszłego tygodnia informował, że produkcja iPhone’a może zostać zmniejszona nawet o 30% w stosunku ze standardowym poziomem fabryki Foxconn ze względu na lockdown.

Apple powiedział, że zmniejszona pojemność łańcucha dostaw spowoduje, że klienci będą mieli dłuższy czas oczekiwania na zamówione iPhone’y 14 Pro i iPhone’y 14 Pro Max. Obecnie szacuje się, że urządzenia zostaną dostarczone w ciągu 3-4 tygodni ze sklepu internetowego Apple. Nie poprawi to również sytuacji związanej z dostępnością telefonów w sklepach stacjonarnych.

2 listopada chiński rząd zarządził tygodniowy lockdown obszaru przemysłowego, w którym znajduje się fabryka Foxconn po wybuchu COVID-19.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx