wtorek, 27 lutego

koncepcja-iPhone-6

Plotki sugerują, że następnej generacji iPhone 6 będzie posiadał ulepszenie aparatu w postaci optycznej stabilizacji obrazu z modułów produkowanych przez firmę InvenSense, jednak zgodnie z najnowszymi przewidywaniami analityków z Pacific Crest Securities, optyczna stabilizacja obrazu może być funkcją ograniczoną tylko dla większego, 5,5-calowego iPhone’a.

Uwzględniając zwiększony o 4-5 dolarów koszt za optyczną stabilizację obrazu nad tradycyjnym rozwiązaniem autofocusu, analitycy uważają, że Apple zechce skorzystać z tej funkcji jako czynnika różnicującego 4,7-calowego iPhone’a od wersji bardziej premium w postaci modelu 5,5-calowego.

Wierzymy, że 5,5-calowy smartfon iPhone 6 będzie posiadał optyczną stabilizację obrazu (OIS) i przewidujemy, że stanowić ona będzie jedną z kilku możliwości wykorzystania korzyści InvenSense. W naszej analizie uważamy, że Apple wybrał tą technologię kamery tylko dla większego iPhone’a 6 i stanowi ona punkt rozróżnienia pomiędzy 4,7-calowym iPhone’em 6 i krok wyższym modelem 5,5-calowym.

invensense

Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) została zaprojektowana w celu zmniejszenia drgań i stabilizacji zdjęć i filmów przy użyciu obiektywu z wbudowaną stabilizacją lub oddzielnego czujnika. W przeszłości była ona ograniczona tylko do tradycyjnych aparatów cyfrowych, ale ostatnio producenci telefonów komórkowych tacy jak Google, HTC czy Nokia włączyli OIS w celu poprawy jakości zdjęć. Obecnie, iPhone 5S korzysta z programowych technik stabilizacji obrazu, które postrzegane są jako gorsze od OIS.

Apple ma na celu poprawę jakości zdjęć w każdej kolejnej wersji iPhone’a, więc nowe techniki stabilizacji obrazu mają sens dla nowej generacji iPhone’a. Firma znana jest historycznie z ograniczania niektórych funkcji do swoich flagowych modeli, umieszczając np. Touch ID w iPhone’ie 5S, a nie stosując go w modelu 5C. Podobnie może być i tym razem, kiedy to 5,5-calowy iPhone może być topowym modelem 2014 roku. Plotki sugerują, że model 5,5-calowy iPhone’a 6 może być również droższy o równowartość 100 dolarów w stosunku do wersji 4.7-calowej i może być również jedynym modelem, który otrzyma szafirowy ekran.

Wraz z optyczną stabilizacją obrazu w większym, 5,5-calowym iPhone’ie 6, analitycy są „coraz bardziej przekonani”, że iPhone 6 będzie wspierać technologię NFC, na podstawie rozmów z łańcuchami dostaw. Jest to zgodne z wcześniejszymi plotkami sugerującymi, że NFC wreszcie będzie wykorzystany w iPhone’ie 6 wyprzedzając zbliżające się rozwiązanie płatności mobilnych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx