poniedziałek, 27 maja

Po tym, jak Xiaomi zobowiązało się rzucić agresywne wyzwanie Apple na początku tego miesiąca, teraz chińska marka smartfonów Oppo również planuje bezpośrednio konkurować z Apple.

Oppo jest obecnie czwartym co do wielkości producentem smartfonów na świecie, ale po fuzji z OnePlus, firma podobno odnowiła zapał do tworzenia smartfonów z najwyższej półki, które są skierowane na rynki międzynarodowe. Firma planuje wykorzystać swoją serię urządzeń Find i specjalnie zaprojektowanych chipów, aby wejść do segmentu premium, który jest obecnie zdominowany przez Apple i Samsunga, powiedział Zhang Zhouchuan, wiceprezes Oppo ds. sprzedaży i serwisu za granicą.

Oppo ogłosiło dzisiaj swój najnowszy flagowy smartfon, Find X5, wyposażony w Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 i specjalnie zaprojektowany przez firmę procesor obrazu MariSilicon X, który zaprezentował w grudniu 2015 roku. Chip został specjalnie zaprojektowany, aby zwiększyć możliwości aparatu i poprawić jakość nagrywanych filmów przy słabym oświetleniu. Ceny serii Find X5 mają wynosić w Europie od 999 EUR, więc będzie to jedno z najdroższych urządzeń, jakie kiedykolwiek sprzedawała firma, porównując ją bezpośrednio z modelami iPhone 13 i Galaxy S22.

Oprócz procesora obrazu MariSilicon X w Find X5, Oppo twierdzi, że projektuje inne niestandardowe chipy, aby ulepszyć określone funkcje, w tym jeden poprawiający szybkie ładowanie. Chociaż firma została dotknięta globalnym niedoborem chipów, Zhang powiedział, że przeznaczył swoje zapasy chipów na priorytetowe modele premium na kluczowych rynkach i spodziewa się, że problemy z dostawami złagodzą się w połowie 2022 roku.

Oppo przewiduje, że sprzedaż swoich modeli z wyższej półki, w tym serii Find i OnePlus, podwoi się rok do roku w 2022 roku dzięki szybkiemu wzrostowi w Europie Zachodniej i Ameryce Południowej. Podobnie jak Xiaomi, firma stara się również wypełnić pustkę pozostawioną przez Huawei, który wcześniej był największym chińskim dostawcą smartfonów, zanim został zmuszony do wycofania się z rynku amerykańskiego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx