sobota, 20 kwietnia

Autoryzowane Serwisy Apple będą mogli już wkrótce naprawiać Face ID w iPhonie XS i nowszych bez konieczności wymiany całego urządzenia.

Apple twierdzi, że autoryzowani technicy wkrótce będą mieli dostęp do nowej części serwisowej TrueDepth Camera zawierającej wszystkie moduły Face ID i kamery przedniej, co pozwoli na naprawy tego komponentu. Apple powiedział, że to posunięcie pomoże zmniejszyć liczbę napraw całych urządzeń w ramach zobowiązania firmy do zmniejszenia śladu węglowego swoich produktów.

Dla klientów naprawa Face ID w tym samym urządzeniu może być tańsze niż wymiana całego urządzenia, ale notatka informująca o tym nie zawierała szczegółów cenowych.

Apple wprowadził Face ID w iPhonie X w 2017 roku, ale to urządzenie wydaje się być wyłączone z nowego procesu naprawy systemu TrueDepth. Nowa część serwisowa będzie dostępna dla iPhone’a XS i nowszych.

Sklepy Apple Store i autoryzowane serwisy Apple będą mogli użyć narzędzia diagnostycznego Apple Service Toolkit, aby określić, kiedy należy wykonać naprawę Face ID zamiast wymiany całego urządzenia lub naprawy „tylnego układu iPhone’a”. Apple powiedział, że powiązana dokumentacja i szkolenia zostaną udostępnione w późniejszym terminie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx