środa, 17 kwietnia

Oppo zaprezentował rekordową technologię szybkiego ładowania, która jest około dwanaście razy szybsza niż w linii iPhone’ów 13.

Pierwszego dnia targów Mobile World Congress (MWC) 2022 firma Oppo zaprezentowała szereg technologii, w tym najnowszą serię smartfonów Find X5, niestandardowy procesor obrazu MariSilicon X, system wysuwanych kamer, monokl Air Glass do rozszerzonej rzeczywistości i więcej. Wśród najważniejszych zapowiedzi jest jednak ogłoszenie przez firmę dwóch nowych technologii szybkiego ładowania.

Pierwsza, nazywana przez Oppo „150W SUPERVOOC flash charge”, jest wyposażona w pompy ładujące i może naładować urządzenie z baterią o pojemności 4500 mAh do 50 procent w ciągu pięciu minut, a pełne naładowanie trwa zaledwie 15 minut. 150 W SUPERVOOC zawiera silnik Oppo Battery Health Engine, który niedawno zadebiutował w gamie Find X5, aby utrzymać baterię na poziomie 80 procent pierwotnej pojemności po aż 1600 cyklach ładowania – dwukrotnie więcej niż standard branżowy wynoszący zaledwie 800 cykli. Oppo wprowadzi 150W SUPERVOOC na wybrane urządzenia OnePlus w drugim kwartale 2022 roku.

Firma pokazała również technologię „240W SUPERVOOC flash charge”, która może naładować akumulator o pojemności 4500 mAh do 100 procent w zaledwie dziewięć minut. 240W SUPERVOOC to najszybsza w historii technologia ładowania w swoim rodzaju, przewyższająca ładowanie 150W Realme.

Oppo twierdzi, że system ładowania SUPERVOOC 240 W zawiera pięć środków bezpieczeństwa, w tym specjalnie zaprojektowany układ kontrolny, który monitoruje napięcie, prąd i temperaturę oraz spełnia standardy rozpraszania ciepła pomimo bardzo wysokiej mocy wyjściowej. Oppo nie powiedziało, kiedy pojawią się pierwsze urządzenia z 240W SUPERVOOC.

iPhone 13 mini i iPhone 13 obsługują przewodowe szybkie ładowanie 20 W, podczas gdy iPhone 13 Pro jest w stanie obsłużyć do 23 W, a iPhone 13 Pro Max jest w stanie obsłużyć do 27 W. Modele „iPhone 13” nie utrzymują szczytowej mocy przez cały cykl ładowania ze względu na czynniki termiczne.

Dzięki zasilaczowi o mocy 20 W i kablowi Lightning na USB-C użytkownicy mogą naładować iPhone’a 13 od zera do 50 procent w pół godziny, a w pełni naładować telefon w około dwie godziny, co jest znacznie wolniejsze niż w przypadku każdej z nowych technologii ładowania Oppo. W zeszłym tygodniu Oppo ogłosiło plany bezpośredniego konkurowania z Apple na skalę globalną za pomocą urządzeń premium, zaczynając od modeli Find X5.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx