sobota, 25 maja

Apple ogłosił dziś, że we wtorek, 8 marca o godzinie 19.00 czasu polskiego, odbędzie się pierwsza tegoroczna konferencja w Steve Jobs Theatre na terenie kampusu Apple Park w Cupertino w Kalifornii.

Podobnie jak w przypadku wszystkich konferencji w 2021 roku, pierwsza konferencja Apple w 2022 roku nadal będzie spotkaniem wyłącznie cyfrowym, bez przedstawicieli mediów zaproszonych do osobistego udziału z powodu trwającej pandemii.

Słyszeliśmy już sporo plotek o tym, czego możemy się spodziewać podczas marcowej konferencji. Oczekuje się, że w jej trakcie Apple ogłosi nową wersję iPhone’a SE, odnowionego iPada Air i co najmniej jednego Maca z chipem Apple Silicon, którym może być Mac mini, 13-calowy MacBook Pro lub oba.

IPhone SE trzeciej generacji ma wyglądać podobnie do dostępnego obecnie modelu drugiej generacji i nie oczekuje się w nim żadnych zmian konstrukcyjnych. Nadal będzie wyposażony w grube ramki i przycisk Home z Touch ID, ale będzie zawierał zaktualizowany chip serii A, prawdopodobnie A15, i szybszą łączność 5G. Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, powiedział, że będzie to najtańszy iPhone 5G firmy Apple.

Apple nie zamierza również wprowadzać żadnych zmian projektowych do iPada Air nowej generacji, ale również otrzyma on szybszy chip i łączność 5G. Może być on również zaktualizowany o nową kamerę FaceTime obsługującą funkcję Centrum Uwagi, funkcję, która utrzymuje rozmówce w kadrze, nawet gdy porusza się po pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o komputery Mac, podobno Apple planuje wyższy model Maca mini z przeprojektowaną konstrukcją i układami M1 Pro i M1 Max. Nowy Mac mini zastąpi obecne opcje Mac mini z procesorem Intela.

Ostatnie urządzenie, o którym mówiły plotki to zaktualizowana wersja 13-calowego MacBooka Pro, który ma być wyposażony w układ M2, następcę układu M1. MacBook Pro będzie wyglądał identycznie jak obecny 13-calowy model i będzie to niższa wersja 14- i 16-calowych modeli MacBook Pro wyposażonych w chipy M1 Pro i M1 Max.

Apple planuje transmitować wydarzenie na żywo na swojej stronie internetowej i w aplikacji Apple TV. Dla tych, którzy nie będą mogli jej oglądać na pewno przygotujemy pełne zestawienie informacji o ty, co tam się pojawi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx