piątek, 24 maja

Według doniesień Marka Gurmana z Bloomberga, Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowych Maców od koniec tego miesiąca, które prawdopodobnie obejmą ogłoszenie odświeżonego modelu 24-calowego iMaca.

W najnowszym wydaniu swojego newslettera „Power On”, Gurman informuje, że Apple „planuje premierę produktów skupionych na Macu pod koniec tego miesiąca”, co może oznaczać premierę odnowionego modelu 24-calowego iMaca, który od dłuższego czasu czeka na aktualizację sprzętową. Obecny model został wprowadzony na rynek w kwietniu 2021 roku i jest jedynym komputerem Mac z czipem M1 w obecnej ofercie produktowej. Choć Gurman wielokrotnie twierdził, że kolejny iMac od Apple pominie czip M2 na rzecz układu M3, to tym razem wstrzymał się z domniemaniem, który czip zostanie zastosowany w nowym modelu.

Gurman zauważył, że w sklepach detalicznych Apple brakuje teraz dostaw 24-calowego iMaca, 13-calowego MacBooka Pro oraz MacBooków Pro 14- i 16-calowych, a wiele konfiguracji nie będzie dostępnych aż do połowy listopada, co jego zdaniem stanowi „wyraźny sygnał, że coś się szykuje” w odniesieniu do tych trzech urządzeń. Dodał, że Apple „zrobił postęp” w nowych modelach MacBooków Pro 14- i 16-calowych. Chociaż obecne modele MacBooków Pro 14- i 16-calowych z układami M2 Pro i M2 Max zostały wprowadzone w styczniu, uważa, że „dodatkowa aktualizacja w tym samym roku byłaby nietypowa, ale nie niemożliwa”.

Gurman sądzi, że zapowiedź nowych Maców odbędzie się w poniedziałek, 30 października lub wtorek, 31 października, zaraz przed ogłoszeniem kolejnych wyników finansowych w czwartek, 2 listopada. Nie spodziewa się, że żaden z nowych Maców będzie miał większe zmiany poza nowymi procesorami, ale spekuluje, że mogą pojawić się niewielkie ulepszenia w ich wyświetlaczach.

Gurman powtórzył również plotki, że modele MacBook Air nowej generacji z czipami M3 nie zostaną wprowadzone na rynek przed początkiem 2024 roku, a większa wersja „Pro” iMaca z 32-calowym ekranem i nowym designem jest planowana na koniec 2024 roku lub 2025 rok. Większe zmiany projektowe Maców prawdopodobnie pojawią się wraz z wprowadzeniem przez Apple w przyszłości ekranów dotykowych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx