sobota, 13 lipca

Według Marka Gurmana z Bloomberga, nowego 24-calowego iMaca możemy się spodziewać najwcześniej pod koniec 2023 roku. W dzisiejszym newsletterze Gurman podtrzymuje swoje przewidywania, że Apple pominie aktualizację iMaca o czip M2 i zamiast tego zaczeka na wypuszczenie modelu od razu z czipem M3.

„Nie widziałem niczego, co wskazywałoby na to, że pojawi się nowy iMac aż do generacji czipów M3, które pojawią się najwcześniej pod koniec tego roku lub w przyszłym roku” — napisał Gurman.

Oczekuje się, że czip M3 firmy Apple będzie produkowany w oparciu o najnowszy proces 3 nm firmy TSMC, co zapewni dodatkową poprawę wydajności i efektywności energetycznej. Oczekuje się również, że chip M3 będzie używany w nowym MacBooku Air, który ma zostać wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2023 roku, a potencjalnie w przyszłych wersjach 13-calowego MacBooka Pro i Maca mini. Dla porównania, chip M2 jest zbudowany w procesie 5 nm drugiej generacji.

Apple po raz ostatni zaktualizował komputer iMac w kwietniu 2021 roku, wprowadzając czip M1 wraz z nową, ultracienką konstrukcją dostępną w siedmiu kolorach. Jest to obecnie jedyny dostępny nowy iMac, ponieważ 27-calowy iMac i iMac Pro z procesorami Intela zostały wycofane. Gurman wcześniej twierdził, że większy iMac może powrócić, ale nie podzielił się dzisiaj żadnymi nowymi informacjami na temat takiej możliwości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx