poniedziałek, 26 lutego

Firma Apple opublikowała na stronie dla deweloperów nowy komunikat zawiadamiający ich, że wszystkie nowe aplikacje składane do App Store muszą być zbudowane w najnowszej wersji Xcode 5 i zoptymalizowane dla iOS 7.

Od 1 lutego nowe aplikacje i aktualizacje aplikacji przedłożone do App Store muszą być zbudowane na najnowszej wersji Xcode 5 i muszą być zoptymalizowane dla iOS 7. Dowiedz się więcej na temat przygotowywania aplikacji przeglądając iOS Human Interface Guidelines.

Nowa zasada wejdzie w życie 1 lutego 2014 r., co oznacza, że wszelkie aplikacje zbudowane na starszej wersji Xcode lub nie zoptymalizowane do iOS 7 zostaną od razu odrzucone z App Store.

Zasada odnosi się również do aktualizacji aplikacji, dając mobilizację ich twórcom do zaktualizowania swoich narzędzi programistycznych i optymalizacji aplikacji dla iOS 7, ponieważ inaczej z miejsca zostaną odrzucone. Optymalizacja aplikacji pod iOS 7, nie musi oznaczać, że aplikacja musi wyglądać inaczej, ale budowa aplikacji musi być zoptymalizowana pod kątem nowego systemu operacyjnego.

Wcześniej w tym miesiącu, Apple opublikował na stronie deweloperskiej informację, że z App Store korzysta już 74 procent urządzeń posiadających system iOS 7. Nowy przepis ma zachęcić do aktywnego przechodzenia aplikacji w kompatybilność z najnowszym rozwiązaniem systemowym, co ma się przełożyć na większe zadowolenie użytkowników z aplikacji , które te najnowsze rozwiązania wykorzystują. Uważam, że bardzo słusznie.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx