środa, 21 lutego

Nowa plotka pochodząca z Korei twierdzi, że tegoroczne nadchodzące modele iPhone’a 16 Pro będą dostępne z nową opcją pamięci masowej o maksymalnej pojemności 2 TB.

Według konta „yeux1122” na blogu Naver, iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max będą dostępne z dwukrotnie większą maksymalną pojemnością niż modele iPhone 15 Pro.

Mówi się, że to posunięcie jest wynikiem niedawnych plotek o przejściu Apple na pamięć flash NAND Quad-Level Cell (QLC) o większej gęstości w modelach z większą pamięcią masową. Zastosowanie przez Apple pamięci QLC NAND może pozwolić firmie Apple zmieścić więcej pamięci na mniejszej przestrzeni, a przy tym jest tańsza niż pamięć NAND Triple-Level Cell (TLC), z której korzystają obecne iPhone’y. Wadą jest to, że QLC ma stosunkowo wolniejsze prędkości odczytu i zapisu.

Warto zaznaczyć, że w ciągu ostatnich kilku lat pojawiały się pogłoski, że zarówno iPhone 14 Pro, jak i iPhone 15 Pro z tego samego powodu będą miały opcję 2 TB, ale okazały się one nieprawdziwe.

W tym roku Apple doda podobno do modeli iPhone’a 16 nowy „przycisk przechwytywania” umożliwiający nagrywanie filmów wideo. Według The Information przycisk ma na celu dalsze wspieranie iPhone’a jako alternatywy dla kamery do nagrywania filmów w poziomie, więc oferowanie większej ilości miejsca na dane może być częścią tego planu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx