czwartek, 25 kwietnia

Oprócz wielu nowych funkcji iPhone’a dostępnych w iOS 17, Apple skorzystał również z okazji i zaktualizował kolekcję dźwięków dzwonków i alertów. W ustawieniach dźwięków dostępnych jest wiele nowych dźwięków alertów, alertów tekstowych i nie tylko.

Zmieniły się także domyślne dźwięki powiadomień aplikacji. Klasyczny „Trójdźwięk” został zastąpiony przez „Odbicie”. Nie wszystkim jednak nowy dźwięk powiadomień przypadł do gustu, a co ważniejsze iOS nie daje możliwości jego przywrócenia.

Od premiery iOS 17 użytkownicy iPhone’a wyrażają swoje opinie na temat nowego dźwięku w mediach społecznościowych. Niektórzy wyrażają entuzjazm dla nowego tonu, innym nie podoba się ta zmiana. Niektóre z nich sprowadzają się oczywiście do osobistych preferencji, dotyczących tego, jakie dźwięki preferują ludzie. Istnieje jednak namacalny, konkretny zarzut. Wielu użytkowników twierdzi, że nowy dźwięk „Odbicie” jest po prostu zbyt cichy. Podczas gdy „Trójdźwięk” był stosunkowo głośnym dźwiękiem, Odbicie jest bardziej subtelną kombinacją dwóch cichszych nut z pewnym pogłosem.

Zwłaszcza w sytuacjach gdy telefon jest schowany w kieszeni czy torebce, stłumiony dźwięk jest trudniejszy do usłyszenia niż „Trójtonowy”. Użytkownicy twierdzą, że w rezultacie brakuje im przychodzących powiadomień. Powiązane wibracje dotykowe są również słabsze i trudniejsze do wyczucia. Na nieszczęście dla krytyków, Apple nie oferuje obecnie możliwości wybrania innego dźwięku powiadomienia aplikacji ani zmiany poziomu głośności tych dźwięków.

Od wersji iOS 17.0 aplikacja Ustawienia po prostu nie daje możliwości zmiany dźwięków wydawanych przez aplikacje firm zewnętrznych. Aplikacje firm trzecich korzystające z własnych, niestandardowych dźwięków w powiadomieniach push będą nadal to robić. Jednak wiele aplikacji, w tym aplikacje społecznościowe, takie jak Twitter i Facebook, nie zawiera niestandardowego dźwięku i opiera się na ustawieniach domyślnych systemu. W przypadku tych aplikacji użytkownicy iPhone’a usłyszą teraz dźwięk „Odbicie” – czy im się to podoba, czy nie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
3 miesięcy temu

Ten dźwięk nie wzbudza kontrowersji tylko wszystkich wku..ia. Od IOS17 dźwięki powiadomień przestały być słyszalne

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx