niedziela, 19 maja

W kodzie backendowym na serwerach Apple’a, odkrytym przez Nicolása Álvareza, pojawiły się wskazówki dotyczące nowej asystenta przeglądania w Safari w iOS 18.

Álvarez uważa, że asystent przeglądania prawdopodobnie wykorzysta infrastrukturę „Przekazywanie prywatne iCloud” do bezpiecznego przesyłania danych do Apple w sposób chroniący prywatność użytkownika. Być może będzie to wymagał subskrypcji iCloud+, ale jest to tylko domysł.

Asystentk przeglądania w Safari może być jedną z wielu nowych funkcji sztucznej inteligencji, które mają trafić na iPhone’y wraz z iOS 18 w tym roku. Istnieje już wiele przeglądarek internetowych na iPhone’a z narzędziami AI, takimi jak Microsoft Edge z Copilotem wspomaganym przez GPT-4 czy Arc Search, która potrafi podsumować strony internetowe, aby dostarczyć użytkownikom zwięzłych informacji.

Álvarez odkrył również w kodzie backendowym na serwerach Apple coś, co nazywa się „Szyfrowanym wyszukiwaniem wizualnym”, jednak nie są znane żadne szczegóły. W zeszłym roku Steve Moser, współautor serwisu MacRumors, odkrył w kodzie beta systemu visionOS nową funkcję wyszukiwania wizualnego dla gogli Apple Vision Pro. Funkcja ta miałaby umożliwić użytkownikom kopiowanie i wklejanie drukowanego tekstu z rzeczywistego świata do aplikacji i nie tylko, ale wciąż nie została ona uruchomiona. Być może Apple planuje wprowadzić bardziej bezpieczną wersję tej funkcji. Kod mógłby jednak również dotyczyć istniejącej już funkcji Wyszukiwania wizualnego na iPhone’a, która potrafi identyfikować obiekty na zdjęciach i filmach.

Apple ma zaprezentować iOS 18 podczas konferencji WWDC 10 czerwca, więc powinniśmy dowiedzieć się więcej o tych potencjalnych nowych funkcjach za kilka miesięcy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx