środa, 21 lutego

Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek co najmniej jednego nowego Maca w przyszłym miesiącu podczas konferencji, która podobno odbędzie się we wtorek, 8 marca. Po tej premierze, następne komputery Mac pojawią w maju lub czerwcu.

W swoim najnowszym biuletynie Power On, Mark Gurman informuje, że „Apple już przygotowuje się do kolejnej rundy premier komputerów Mac w okolicach maja lub czerwca”, po ogłoszeniu Maców w przyszłym miesiącu. Apple ma w planach kilka nowych komputerów Apple Silicon, które mają zostać wydane w tym roku i chociaż nie jest do końca jasne, który nowy Mac zostanie zaprezentowany w przyszłym miesiącu, Gurman spekuluje, że prawdopodobnie będzie to wyższy model Mac mini i odświeżony, podstawowy 13-calowy MacBook Pro.

Apple ma w planach przeprojektowanie MacBooka Air i nowego 24-calowego iMaca, które mają zostać wprowadzone na rynek w tym roku. Oba będą wyposażone w chip Apple M2 równolegle z nowym komputerem Mac mini i zaktualizowanym 13-calowym MacBookiem Pro. Według Gurmana trwają również prace nad kolejną generacją Mac mini i zamiennikiem dotychczasowego 27-calowego iMaca z procesorem Intel.

Harmonogram przedstawiony przez Gurmana, który sugeruje, że Apple może ogłosić nowe komputery Mac w maju lub czerwcu oznacza wydanie ich na corocznej konferencji WWDC. To z kolei zgadza się z raportem niezawodnego analityka wyświetlaczy Rossa Younga, który w zeszłym tygodniu powiedział, że iMac Pro mini-LED firmy Apple może zostać wypuszczony w lecie.

Przechodząc do profesjonalnego komputera Mac Pro, Gurman powtórzył, że będzie on oferowany z wersjami chipu M1 Max, przy czym pierwsza iteracja zawiera 20 rdzeni CPU i 64 rdzenie GPU, a następnie drugi układ z 40 rdzeniami CPU i 128 rdzeniami GPU.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx