środa, 17 kwietnia

Netflix ogłosił dzisiaj pełne oficjalne uruchomienie funkcji Netflix Games, która pozwoli użytkownikom Netflix grać w kilka gier na swoich urządzeniach mobilnych.

Netflix rozpoczął testy usługi gier w Polsce już w sierpniu. Obecnie wciąż udostępnia gry tylko dla użytkowników Androida, ale wsparcie dla iOS ma pojawić się wkrótce. Netflix twierdzi, że to dopiero początek, ale jego celem jest zbudowanie biblioteki gier oferujących „coś dla każdego”.

Dostępne na dziś gry to „Stranger Things: 1984”, „Stranger Things 3: The Game”, „Shooting Hoops”, „Card Blast” i „Teeter Up”.

Dostęp do gier w serwisie Netflix wymaga subskrypcji Netflixa. Gry nie mają reklam, dodatkowych opłat ani zakupów w aplikacji, czyli tak jak w usłudze gier Apple Arcade. Użytkownicy Androida zobaczą teraz rząd oraz kartę dedykowane grom w aplikacji Netflix, a także będą mogli wybierać gry do pobrania i grania.

Nie jest jasne, jak będzie działać wersja aplikacji na iOS. Netflix może mieć aplikację „katalogową”, taką jak główna aplikacja Netflix (lub oddzielną aplikację Gry), która zawiera listę tytułów gier, łączącą się z grami, które można pobrać z App Store. Alternatywnie Netflix może korzystać z rozwiązania internetowego, ale gry musiałyby być wtedy tytułami strumieniowymi.

Netflix twierdzi, że w nadchodzących miesiącach będzie nadal poprawiać wrażenia z gier mobilnych, ale nie ma jeszcze informacji, kiedy gry Netflix trafią na urządzenia z systemem iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx