wtorek, 5 grudnia

Według najnowszych doniesień Nikkei Asian Review Apple zamierza do lutego 2021 roku wyprodukować 2,5 miliona MacBooków z procesorami Apple Silicon.

Początkowe zamówienia produkcyjne na MacBooki z chipem Apple Silicon stanowią podobno prawie 20 procent wszystkich sprzedanych MacBooków w 2019 roku, których liczba osiągnęła 12,6 miliona.

Źródła Nikkei Asia oświadczyły, że chipy Apple Silicon w nowych MacBookach będą produkowane przez TSMC w pięcionanometrowym procesie produkcyjnym. Wydaje się to potwierdzać wcześniejsze pogłoski, że chipy Apple Silicon dla komputerów Mac będą wariantami chipa A14 z iPada Air i iPhone’a 12, który jest jak dotąd jedynym chipem Apple produkowanym w procesie 5-nanometrowym.

Raport twierdzi, że Apple wprowadzi kolejne komputery Mac z własnym procesorem w drugim kwartale 2021 roku gdy zacznie stopniowo wymieniać chipy Intela w całej swojej ofercie.

Pierwsze komputery Mac z własnymi procesorami Apple Silicon zostaną zaprezentowane we wtorek, 10 listopada, podczas konferencji „One More Thing…”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx