sobota, 25 maja

Niektórzy użytkownicy Apple Watch Ultra zgłaszają, że wyświetlacz zegarka jest zbyt trudny do odczytania w warunkach słabego oświetlenia. Problem z czujnikiem światła otoczenia jest prawdopodobnie powiązany z aktualizacją oprogramowania watchOS 10 z zeszłego miesiąca.

Na forum Apple Community pojawił się watek użytkowników, którzy twierdzą, że nie mogą odczytać informacji na wyświetlaczu Apple Watch Ultra w ciemnym otoczeniu, ponieważ ekran jest zbyt ciemny, co sugeruje, że czujnik światła otoczenia urządzenia nie został odpowiednio skalibrowany w celu zwiększenia jasności do odpowiedniego poziomu.

Wprowadzony na rynek w zeszłym miesiącu Apple Watch Ultra 2 zwiększa maksymalną jasność ekranu do 3000 nitów, co według Apple czyni go najjaśniejszym zegarkiem Apple Watch w historii. Wyświetlacz może także zmniejszyć jasność do zaledwie 1 nita.

Niektórzy właściciele Ultra 2 zrzucają winę na nową specyfikację sprzętową, jednak niedawny wzrost liczby raportów dotyczy także użytkowników Apple Watch Ultra pierwszej generacji, co sugeruje, że jest to problem z aktualizacją oprogramowania Apple watchOS 10, która została wydana we wrześniu.

Użytkownicy twierdzą, że problem jest szczególnie wyraźny podczas szybkiego przechodzenia z jasnego pomieszczenia do ciemnego obszaru oraz gdy tarcza zegarka Wayfinder i Ultra Modular jest ustawiona w trybie nocnym, co powoduje umieszczenie na wyświetlaczu czerwonego filtra. Problemy z czytelnością utrzymują się pomimo ręcznej regulacji poziomu jasności w ustawieniach zegarka. Zarówno właściciele Ultra, jak i Ultra 2 twierdzą, że problem jest ewidentny w modelach zaktualizowanych do systemu watchOS 10.0.1 i najnowszej aktualizacji watchOS 10.0.2.

Apple podobno jest świadomy problemu, więc miejmy nadzieję, że przyszła aktualizacja oprogramowania naprawi ten problem. A jak to wygląda u Was?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx