wtorek, 18 czerwca

Jeśli jesteście już posiadaczami iPhone’a 15 i jeździcie BMW, to unikajcie na razie ładowania urządzenia za pomocą bezprzewodowej podkładki ładującej w samochodzie.

W sieci pojawiły się doniesienia, że niektórzy właściciele BMW skarżą się, że chip NFC w ich iPhonie 15 przestaje działać po naładowaniu urządzenia za pomocą podkładki do ładowania bezprzewodowego w samochodzie. Dotknięci problemem klienci twierdzą, że iPhone przechodzi w tryb odzyskiwania danych z białym ekranem, a chip NFC przestaje działać po ponownym uruchomieniu urządzenia.

W iPhonie chip NFC obsługuje takie funkcje jak Apple Pay i cyfrowe kluczyki do samochodu. Dotknięci problemem użytkownicy otrzymują błąd w aplikacji Portfel mówiący, że „nie można skonfigurować Apple Pay” i wydaje się, że nie ma sposobu na rozwiązanie problemu. Niektórzy klienci twierdzą, że Apple wymienił ich iPhone’a po potwierdzeniu awarii chipa NFC, ale w przypadku wymienionego iPhone’a narażony jest on na ten sam problem, dlatego obecnie nie ma trwałego rozwiązania.

Apple-Pay-błąd-bmw

Chociaż dotychczasowe skargi pochodziły od użytkowników iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max, możliwe, że dotyczy to również iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus, dlatego właściciele dowolnego modelu iPhone’a 15 powinni zachować ostrożność do czasu rozwiązania problemu.

Nie jest jasne, jaka jest konkretna przyczyna problemu, ilu klientów dotyczy problem ani jakich modeli BMW to dotyczy. Poczekamy na rozwój tej sytuacji i komentarz obu firm w tej sprawie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx